Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

15 lat minęło...

15-lecie.jpeg

W dniach 11-13 października delegacja Gminy Turawa z Wójtem Panem Waldemarem Kampą na czele, przebywała w Wetter (Ruhr), na obchodach 15 rocznicy podpisania układu o współpracy partnerskiej między Gminą Turawa, a miastem Wetter (Ruhr). Jednym z głównych punktów wizyty był turniej tenisa stołowego, w którym wzięli udział uczniowie oraz przedstawiciele naszej Gminy. Warto podkreślić bardzo ciepłe przyjęcie naszej delegacji przez partnerów z Niemiec, którzy podsumowując lata współpracy zadowoleni byli z kontaktów z władzami oraz mieszkańcami naszej Gminy. Zauważyli również fakt, ze nazwy miejscowości w naszej Gminie zyskały swoje niemieckie odpowiedniki, co w przypadku Węgier sprawiło, że te dwie miejscowości nazywają się tak samo a mianowicie Wengern.
Okazali się również dość gościnni w kwestii sportowej, ponieważ nasi uczniowie (i nie tylko) brylowali przy stołach ping- pongowych. Uczniowie w składzie Nadine Erdman, Wiktoria Stępień, Krzysztof Farys, Rafał Spyra godnie zaprezentowali się w czasie rozgrywek, pokazując spore umiejętności i dobre przygotowanie ze strony Pana Grzegorza Kwiecińskiego, który jako ich nauczyciel również wziął udział w spotkaniu, a także rozegrał mecze w swojej kategorii. Więcej wiadomości o przebiegu wizyty oraz o osiągniętych sukcesach ukaże się w najbliższym wydaniu „Fali”.

DSC09932.jpeg

DSC09958.jpeg
DSC09983.jpeg
DSC09989.jpeg
DSC00005.jpeg
DSC00008.jpeg
DSC00010.jpeg
DSC00013.jpeg
DSC00016.jpeg
DSC00044.jpeg
DSC00052.jpeg
DSC00075.jpeg
DSC00083.jpeg

 

 

 

 

 

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.