Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

19 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Podróż pociągiem w szarości" Rawicz 2024

PODRÓŻ POCIĄGIEM W SZAROŚCI_ RAWICZ 2024.png

ORGANIZATOR: SZKOŁA PODSTAWOWA im. JANUSZA KORCZAKA W RAWICZU

WSPÓŁORGANIZATORZY: URZĄD MIEJSKI GMINY RAWICZ, STAROSTWO POWIATOWE W RAWICZU, MIEJSKIE BIURO WYSTAW

ARTYSTYCZNYCH W LESZNIE, MUZEUM ZIEMI RAWICKIEJ, DOM KULTURY W RAWICZU

PATRONAT HONOROWY: AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH IM. EUGENIUSZA GEPPERTA WE WROCŁAWIU

Temat: „PODRÓŻ POCIĄGIEM W SZAROŚCI”

Zapraszamy do udziału w już 19 edycji naszego konkursu z cyklu KOLORY SZAROŚCI. Konkurs jest popularyzacją technik monochromatycznych. W tym roku spróbujcie przenieść swoje refleksje rysunkowe, malarskie, graficzne i stwórzcie pracę rysując, malując, fotografując, wyklejając tematy najróżniejszych wrażeń zaobserwowanych podczas podróży pociągiem, posługując się bogactwem tylko czerni, szarości i bieli. Nie używamy koloru!

W dobie nowoczesności i rozwijającej się techniki i technologii prawie każdy człowiek podróżował pociągiem (piszę „prawie każdy”, gdyż zdarzają się szczególnie młodzi ludzie, którzy wciąż jeszcze nie jechali tym środkiem lokomocji). Kolej już od początku jej powstania zawsze ludzi fascynowała i po dzisiejszy dzień fascynuje. Pociągi stare i nowe, osobowe i towarowe na trwałe zmieniły krajobraz świata. Podróż koleją jest coraz szybsza, wygodniejsza, bezpieczniejsza. Dzisiaj taka podróż staje się coraz większą przyjemnością i komfortem. W trakcie jazdy pociągiem możemy rozmawiać z innymi ludźmi, odizolować się od otaczających; słuchać muzyki, oglądać filmy w smartfonach, czytać książki, podziwiać piękne krajobrazy za szybą lub nic nie robić. Często w trakcie podróżowania stojąc na peronie, siedząc w przedziale, czy wysiadając z pociągu jesteśmy świadkami jakiegoś zdarzenia, które ma właśnie miejsce. Takie i inne wydarzenia, sytuacje, które dzieją się na dworcach kolejowych, peronach w pociągach, mogą stać się pretekstem do stworzenia pracy „w szarości”. Ciekawe dokąd ta „podróż pociągiem” nas dowiezie? Zapraszam do udziału w tym konkursie.

Wszelkie informacje znajdziecie Państwo w regulaminie poniżej.

PDFRegulamin konkursu PODRÓŻ POCIĄGIEM W SZAROŚCI.pdf (201,33KB)

 


 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.