Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE – WEŹ UDZIAŁ W WYBORACH I POMÓŻ ZDOBYĆ DODATKOWE ŚRODKI NA ROZWÓJ SWOJEJ GMINY!

Już w najbliższą niedzielę, 15 października, Polki i Polacy mogą oddać głos w wyborach do Sejmu i do Senatu, a także w referendum. Wybory to święto demokracji, dlatego by zachęcić do korzystania ze swojego prawa, rząd przygotował akcje profrekwencyjne dla gmin do 20 tys. mieszkańców.

2 kopia.jpeg

 

"Bitwa o remizy", to program który zakłada, że w każdym powiecie – oprócz miast na prawach powiatu - gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w wyborach do Sejmu i Senatu otrzyma 1 mln zł na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.

3 kopia.jpeg

 

 

Gminy do 20 tys. mieszkańców, które osiągną największą frekwencję w powiecie, otrzymają ponadto 1 mln zł na budżet obywatelski. Te środki będą mogły być wykorzystane zgodnie z wolą mieszkańców i o  tym, co powstanie dzięki tym środkom, zdecydują mieszkańcy danej gminy.

4 kopia.jpeg

 

 

Na dodatkowe środki mogą liczyć wszystkie gminy do 20 tys. mieszkańców, w których frekwencja przekroczy 60%. Dana gmina otrzyma wtedy:
 

  • 250 tys. zł na rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych i orkiestr dętych;
     
  • 250 tys. zł dla lokalnego klubu sportowego.

5 kopia.jpeg

 

 

Łącznie gminy do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją będą mogły liczyć w sumie na 2,5 mln złotych dodatkowego wsparcia!

6 kopia.jpeg

 

Przypominamy, że 15 października odbywa się również referendum, w którym obywatele będą mieli okazję odpowiedzieć na cztery pytania, dotyczące wyprzedaży majątku państwowego, wieku emerytalnego, bariery na granicy z Białorusią oraz relokacji imigrantów.

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.