Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Wyścigi rowerkami wodnymi na pożegnanie lata w Turawie!

W dniu 26 sierpnia 2023r. nad Jeziorem Średnim w Turawie odbyło się wydarzenie pn."Wyścigi rowerkami wodnymi na pożegnanie lata w Turawie". W imprezie wzięło udział 80 osób - 21 drużyn-rodzin, które zmierzyły się ze sobą na specjalnie wyznaczonej trasie wyścigu na jeziorze Średnim. Głównym zadaniem była świetna zabawa, wspólne spędzenie czasu oraz zaliczenie wyścigu poprzez zebranie 3 tasiemek z punktów kontrolnych na trasie. Drużyny startowały po 5 w odstępach co 30 minut. Mierzony był czas oraz wszystkie uśmiechy uczestników, których w tym dniu nie brakowało. Dla uczestników przygotowano również liczne atrakcje dodatkowe: zabawy z animatorami, dmuchańce oraz poczęstunek. Zarówno pogoda, jak i humory wszystkich zawodników dopisywały przez cały czas trwania imprezy. O godzinie 17 wystartowały pierwsze drużyny, które zaliczyły zadanie, jak i wszystkie pozostałe. O godzinie 19, kiedy wszystkie drużyny ukończyły wyścig odbyło się ich uroczyste zakończenie. Wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk Pani Marii Bpchańskiej - Zastępcy Wójta Gminy Turawa oraz Pani Anny Golec - Prezes LGD Kraina Dinozaurów specjalnie przygotowane na tą imprezę pakiety gadżetów oraz medale. Jeszcze raz wszystkim uczestnik bardzo gratulujemy i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Wydarzenie organizowane było w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju loklanego w ramach inicjatywy LEADR objętego Programem Rozwojów Wiejskich na lata 2014 - 2020", poddziałanie "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", realizacja projektu grantowego "Aktywna Kraina Dinozaurów".

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.