W imieniu Związku Górnośląskiego oraz naszych partnerów-współorganizatorów, którymi są Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego, Pałac w Miechowicach (Bytomskie Centrum Kultury), Bytomski Klub Samorządowy oraz Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk" (Centrum Kultury "Karolinka w Radzionkowie) serdecznie zapraszam na VII Święto Strojów Ludowych Górnego Śląska/VII Świynto Chopskigo Ôblycza Gōrnygo Ślōnska. Patronem wydarzenia jest Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, a partnerem medialnym portal Śląska Opinia.     

Nasze wydarzenie to spotkanie osób w strojach ludowych z całego obszaru Górnego Śląska, Śląska Cieszyńskiego i Beskidu Śląskiego. To okazja do poznania się i promocji tej najbardziej kolorowej części naszej tradycji. Zapraszamy więc wszystkich w strojach i bez, indywidualnie i grupowo. Imprezie towarzyszą różne atrakcje (konkursy, prezentacje, warsztaty, zwiedzanie domu Matki Ewy itp.). Przybywa wielu fotografów, a kulminacyjnym punktem wydarzenia jest wspólne zdjęcie osób w strojach. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa. Dostępne będzie stoisko z napojami i przekąskami (śląski kołocz, chleb ze smalcem). Dla grup przybywających autokarami i busami zabezpieczamy bezpłatne miejsca parkingowe.   

W przypadku udziału grup (zespoły folklorystyczne, Koła Gospodyń Wiejskich itp.) prosimy o potwierdzenie udziału z podaniem nazwy i ilości osób - wówczas grupę taką przedstawimy innym uczestnikom.

VII Święto Strojów Ludowych Górnego Śląska odbędzie się w sobotę 16 września 2023 roku w godzinach 16.00 - 19.00 w Pałacu rodu Tiele-Wincklerów w Bytomiu-Miechowicach przy ul. Dzierżonia 30. Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku tutaj.

fot.Dawid_Fik_001.jpeg

Opublikował(a): Aleksandra Gaweł
Data publikacji:
 12-09-2023 10:06

Modyfikował(a): Aleksandra Gaweł
Data modyfikacji:
 12-09-2023 10:06
Przewiń do góry