Niezmiernie miło nam poinformować, iż Gmina Turawa zakończyła gruntowną przebudowę części ulicy Starowiejskiej w miejscowości Bierdzany. 

W ramach zadania na długości 776,5 m wykonano podbudowę drogi oraz ułożono nawierzchnię asfaltową. Pod częścią jezdni została wykonana kanalizacja deszczowa, ponieważ podczas obfitych opadów deszczu droga stawała się rwącą rzeką. Przebudowywany jest także  zjazd na drogę wojewódzką nr 463 wraz z wykonaniem odwodnienia.

Gmina Turawa na ten cel pozyskała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, w wysokości 840 800,00 zł. Koszt robót budowlanych wynosi prawie 1,2 mln zł, a wkład własny, od momentu złożenia wniosku, wzrósł o prawie 300 tys. złotych. Jest to pierwsza na terenie naszej gminy inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład. Podczas podpisania umowy na wykonanie robót budowlanych gościliśmy w Urzędzie Gminy przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jest to wyczekiwana od długiego czasu inwestycja, która stanowi także jedyny dojazd do obiektu handlowego do którego uczęszczają również mieszkańcy sąsiednich miejscowości.

Uroczyste otwracie drogi odbędzie się 24 marca 2023 r. o godzinie 12:00. Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie na uroczyste otwarcie drogi w Bierdzanach.png

Opublikował(a): Aleksandra Gaweł
Data publikacji:
 20-03-2023 11:26

Modyfikował(a): Aleksandra Gaweł
Data modyfikacji:
 20-03-2023 13:57
Przewiń do góry