Orange Digital Center to międzynarodowa inicjatywa, której celem jest zwiększanie szans ludzi w życiu społecznym i zawodowym. Projekt wpisuje się w społeczną misję Fundacji Orange, która od 18 lat realizuje programy edukacyjne.

Osoby z Gminy Turawa mogą aplikować do Szkoły Kodowania Online, ponieważ w Państwa region dotarliśmy już wcześniej z programem Pracownie Orange. To multimedialne świetlice, które od 2012 roku zakładamy i pomagamy prowadzić w małych miastach i wsiach. Wyposażone w bezpłatny dostęp do internetu i nowoczesny sprzęt, w wielu miejscach stały się centrum spotkań, kursów, warsztatów, a także wydarzeń integrujących lokalną społeczność. Prowadzą je Liderki i Liderzy, których szkolimy i inspirujemy do tego typu aktywności.  

Program społeczny Pracownie Orange staje się częścią Orange Digital Center, co daje nam nowe możliwości rozwoju i poszerzania aktywności. Z tej okazji udostępniamy kursy programowania w wersji online - specjalnie dla mieszkańców i mieszkanek 65 powiatów w Polsce, w których założyliśmy Pracownie Orange.

Szkoła Kodowania to bezpłatna, profesjonalna nauka programowania od podstaw dla osób w wieku 18-35 lat, które poszukują nowej ścieżki zawodowej. Zakwalifikowanym osobom zapewnimy indywidualne doradztwo zawodowe, w tym badanie poziomu kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej, które pozwoli poznać swoje mocne strony i źródła motywacji. Uczestniczki i uczestnicy będą mogli korzystać z konsultacji merytorycznych, spotkań z ekspertami branży technologicznej, webinarów, networkingu i inspiracji. Partnerami projektu są Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych i Centrum Kreatywności Targowa.

Nabór zgłoszeń trwa do 15 listopada 2022, liczba miejsc jest ograniczona. 

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców i Mieszkanki Gminy Turawa do aplikowania. Wierzymy, że opcja ta pozwoli wielu z nich wzmocnić swoją aktywność społeczną i zbudować zawodową drogę w branży, która ma zapotrzebowanie na nowych pracowników, ale wymaga też konkretnych umiejętności.

Fundacja Orange

Plakat Szkoła Kodowania.jpeg

 

 

 

Opublikował(a): Aleksandra Gaweł
Data publikacji:
 08-11-2022 14:47

Modyfikował(a): Aleksandra Gaweł
Data modyfikacji:
 08-11-2022 14:55
Przewiń do góry