Informacja.jpeg

Kolejna, 13 już edycja konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego to okazja do pokazania, jak zmieniają się miejscowości naszego regionu, a przestrzeń wokół nas staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców.

13 - lecie konkursu
Aż 257 realizacji z całego regionu zgłoszono do Konkursu w poprzednich latach – 77 z nich zyskały prestiżowe nagrody i wyróżnienia. To wizytówka aktywnych, lokalnych społeczności, gospodarności samorządowców, dbałości i zaradności o przestrzeń wokół nas. Nagradzane inwestycje świadczą o tym, że włodarze gmin coraz bardziej dbają o wysoki poziom planowania i projektowania przestrzeni publicznej. – Promujemy przestrzeń publiczną, przyjazną dla ludzi i najlepsze inwestycje, kształtujące ład przestrzenny, dzięki którym mieszkańcom żyje się lepiej – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Już teraz zachęcamy do głosowania. Zgodnie z Regulaminem konkursu, udział w Konkursie internautów polega na oddaniu maksymalnie dwóch głosów - jednego w każdej kategorii konkursowych: przestrzeń publiczna lub obiekt użyteczności publicznej.

Głosować można w terminie 10.10.2022 r. do 17.10.2022 na stronie internetowej przestrzeń.opolskie.pl

Oddany głos można uzasadnić, zgodnie z umieszczonym na stronie internetowej formularzem głosowania. Autorzy najbardziej interesujących uzasadnień zostaną wyróżnieni okolicznościowymi upominkami.

Ogłoszenie wyników, w tym zdobywców Nagród Głównych Marszałka Województwa, wyróżnionych realizacji oraz laureata Konkursu Internautów nastąpi 17 listopada br., podczas uroczystości rozdania nagród

Zachęcamy do głosowania!

Przewiń do góry