logotypy.png

”Eko-nawyki dobre praktyki – gospodarka o obiegu zamkniętym”

W dniu 25 czerwca 2022 r. Gmina Turawa uczestniczyła w Festynie Ekologicznym organizowanym przez Miasto Opole w ramach partnerskiego projektu „Eko – nawyki dobre praktyki – gospodarka o obiegu zamkniętym”.

Liderem projektu jest Miasto Opole, natomiast Gmina Turawa i Gmina Komprachcice – Partnerami Projektu. Przedmiotem Projektu jest przeprowadzenie kampanii informacyjno-edukacyjnej związanej z gospodarką odpadami dla mieszkańców miasta Opola, Gminy Turawa i Gminy Komprachcice.

W Miasteczku Ekologicznym, które zlokalizowane zostało na Placu Wolności
w Opolu odbywały się liczne działania ekologiczne promujące ekologię i segregację odpadów.

Gmina Turawa w swoim plenerowym punkcie edukacyjno-informacyjnym prowadziła warsztaty wiedzy nt. prawidłowego postępowania z odpadami. Na stoisku ekologicznym można było również pozyskać materiały dotyczące właściwej segregacji odpadów, w tym broszury edukacyjne i materiały o szeroko pojętej ochronie środowiska oraz ciekawe gadżety ekologiczne. Pracownicy Urzędu Gminy Turawa, obsługując stoisko edukacyjne podczas Festynu Ekologicznego udzielali praktycznych wskazówek i rad jak właściwie segregować odpady komunalne powstające w gospodarstwach domowych. Przy stoisku edukacyjnym odbyły się również konkursy, gry i zabawy dla dzieci. Powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się kolorowanki o segregacji odpadów. Dla osób biorących udział w warsztatach  czekały nagrody – zestawy gadżetów edukacyjnych.

 

Galeria:

 

Przewiń do góry