XIX_BGR_plakat_31.01.22.1_600.jpeg

Drodzy Rolnicy,
Chcieliśmy poinformować Was, że zakończył się etap trzech konkursów o zasięgu krajowym: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne dla rolników  oraz Ogólnopolski Konkurs na Rymowankę.

 

  1. Uprzejmie informujemy, iż laureatami etapu wojewódzkiego tegorocznego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem: ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” zostali:

w I grupie wiekowej (klasy 0-3):

I miejsce - Paweł Drobny, klasa I, Szkoła Podstawowa w Strzeleczkach, powiat krapkowicki - Placówka Terenowa w Strzelcach Opolskich,

II miejsce - Anna Henzel, klasa I, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach, powiat kędzierzyńsko-kozielski - Placówka Terenowa w Głubczycach,

III miejsce - Paulina Surmińska, klasa II, Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Szybowicach, powiat prudnicki - Placówka Terenowa w Nysie,

Wyróżnienie – Błażej Jeger, klasa III, PSP w Starych Budkowicach, powiat opolski – ZPRO w Opolu,

Wyróżnienie – Amelia Wojtera, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 2 w Praszce, powiat oleski – Placówka Terenowa w Oleśnie,

w II grupie wiekowej (klasy IV-VIII):

I miejsce – Waleria Gabor, klasa V, Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Twardawie, powiat prudnicki - Placówka Terenowa w Nysie,

II miejsce - Julia Kanz, klasa VII, Szkoła Podstawowa z ZSP nr 3 w Dębskiej Kuźni, powiat opolski – ZPRO w Opolu,

III miejsce – Mikołaj Drozd, klasa VII, Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubszy, powiat brzeski - Placówka Terenowa w Brzegu.                                                                                          

Wyróżnienie – Milena Kozieł, klasa VIII, Szkoła Podstawowa nr 1 w Głubczycach, powiat głubczycki – Placówka Terenowa w Głubczycach,

Wyróżnienie – Nikola Gruca, klasa IV, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ligocie Książęcej, powiat namysłowski – Placówka Terenowa w Kluczborku.

 

  1. Laureatami etapu wojewódzkiego  III Ogólnopolskiego Konkursu Dla Dzieci na Rymowankę zostali:

I miejsce - Mikołaj Osuch  – Gana 122, 46-320 Praszka

II miejsce -  Kacper Poloczek - Łowkowice ul. Księdza Rigola 72, 46-211 Kujakowice Górne

III miejsce -  Krzysztof Suchodolski – Tułowice  ul. Ogrodowa 24, 49-130 Tułowice

 

  1. Laureatami etapu wojewódzkiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne zostali:

- I miejsce – Państwo Renata, Wiesław i Szymon  Kowalczyk z Bukowia, którzy prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 207 ha, o profilu – produkcja mieszana.

- II miejsce  ex equo;

- Państwo Sylwia, Andrzej i Paweł Janczyszyn z Rożniątowa, którzy prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 67 ha, o profilu – produkcja mieszana.

- Państwo Urszula i Klaudiusz Goetz ze Strzeleczek, którzy prowadza gospodarstwo rolne o powierzchni 129 ha, o profilu mieszana.

- III miejsce – Państwo Aurelia i Klaudiusz Szwiec z Prężyny, którzy prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 106 ha, o profilu roślinnym.

 

 Wyróżnienie

- Państwo Adela Józef Jantos z Kuniowa, którzy prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 84 hektarów, o profilu roślinnym.

Przewiń do góry