W dniach 11-13. września 2020 r. na opolskim Małym Rynku odbędzie się Opolski Festiwal Podróżników „W stronę Słońca”, organizowany przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy i Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Czekają nas spotkania z podróżnikami, projekcje filmów, warsztaty dla dzieci i rodziców, a także koncerty. W trakcie wydarzeń poznamy nie tylko uroki i bogactwo turystyczne Opolszczyzny, ale także dowiemy się jak na nowo odkrywać własny region, gdzie szukać inspiracji do kreatywnego podróżowania i poznamy wspaniałych ludzi, którzy podzielą się z nami swoją podróżniczą pasją. Wśród wielu gości znajdą się m.in. Miłka Raulin i Staszek Berbeka, a także twórcy kanałów internetowych Jabyniepaczeć, Gdzie w Polsce na weekend czy W poszukiwaniu końca świata.

Szczegóły wkrótce! Jednak już dziś zapraszamy na prolog festiwalu 9. września, w ramach którego odbędzie się spływ kajakowy Małą Panwią z Aleksandrem Dobą – podróżnikiem, kajakarzem, zdobywcą i odkrywcą. Nasz gość jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, opłynął Morze Bałtyckie i Bajkał, a także Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. W 2015 r. został wyróżniony tytułem Podróżnika Roku National Geographic. Spływ będzie świetną okazją do poznania jednej z najbarwniejszych postaci w naszym kraju, znanej i podziwianej na całym świecie, a także aktywnego poznania walorów turystycznych regionu.

Trasa długości ok. 8 km prowadzić będzie z Turawy do Kolanowic, zajmując ok. 2 godzin.

Termin: 9.09.2020 r. (środa), godz. 13:00 (zbiórka o 12:30).

Po pokonaniu trasy – wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Liczba miejsc ograniczona!

Rezerwacje: 515 191 819

Informacje o trasie i lokalizacji przystani: http://www.splywykajakoweturawa.pl

Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać pod numerem telefonu 512 238 046 lub adresem mailowym: festiwalpodroznikow.opole@gmail.com

Splyw z Aleksandrem Doba-1.jpeg


Data publikacji:
 27-08-2020 11:20

Przewiń do góry