Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Mikrostudio zdrowego kręgosłupa już otwarte

W piątek 03 stycznia 2020r. w pomieszczeniach gminnej hali sportowej im. Joachima Halupczoka w Turawie odbyło się oficjalne otwarcie mikrostudia zdrowego kręgosłupa, czyli siłowni, której zadaniem jest zadbanie o prawidłową postawę ciała. Mikrostudio przeznaczone jest nie tylko dla osób młodszych czy starszych, ale dla wszystkich, którzy mają problemy z kręgosłupem. Fizjoterapeuci, którzy będą towarzyszyć ćwiczącym w godzinach otwarcia siłowni czuwać będą nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Będą przeprowadzać również diagnostykę kręgosłupa by wiedzieć, na czym się skupić podczas ćwiczeń, aby uzyskać najlepszy efekt.

Mikrostudio wyposażone jest w 21 urządzeń opartych na koncepcji stabilizacji tułowia doktora Wolfa, która przyciąga osoby zmagające się z bólem pleców.

Wójt Gminy Turawa Dominik Pikos, który obecny był podczas otwarcia siłowni podkreślał, iż w dzisiejszych czasach, gdy duża część mieszkańców prowadzi siedzący tryb życia albo pracuje fizycznie  narzeka na bóle pleców, dlatego powstanie tego typu placówki jest jak najbardziej mile widziane i z pewnością nasza lokalna społeczność będzie korzystała z usług mikrostudia.

 

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.