Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Piłkarskie zmagania na turawskiej murawie

W dniu 04 sierpnia 2019r. na boisku sportowym zespołu LZS Turawa odbyła się tegoroczna edycja turnieju o Puchar Wójta Gminy Turawa w Piłce Nożnej Seniorów. Udział w tym wydarzeniu wzięły wszystkie kluby z naszej gminy posiadające grupy „seniorów”. W chwili obecnej mamy takich drużyn pięć, co oznaczało, że turniej rozegrany został na zasadzie jednej grupy, w której rozegrano mecze „każdy z każdym”.

W ten słoneczny piękny dzień, po ok. trzyipółgodzinnych zmaganiach naszych zawodników, którzy dali popis swoich umiejętności i niejednokrotnie strzelali fantastyczne bramki nadszedł czas na podsumowanie i wyłonienie zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju.

Nie było tutaj wielkich niespodzianek gdyż triumfatorem została drużyna LZS Ligota Turawska, która w minionym sezonie 2018-2019 uzyskała tytuł Mistrza Klasy A i tym samym wywalczyła awans do ligi okręgowej. Na drugim miejscu uplasował się zespół gospodarzy, czyli LZS Turawa, a trzecie miejsce przypadło LKS Sokoły Bierdzany. Tuż za podium znalazły się LKS Silesius Kotórz Mały oraz LZS Zawada. Puchary wręczył Wójt Gminy Turawa Dominik Pikos.

Dla wszystkich drużyn turniej ten był bardzo dobrym sprawdzianem przed nadchodzącą rundą wiosenną sezonu 2019-2020. Zorganizowano również mały poczęstunek, na którym spotkali się przedstawiciele wszystkich stowarzyszeń sportowych oraz władze gminy Turawa. Była to wspaniała okazja do poruszania tematów palących i trudnych, ale i do podziękowania za wielką pracę włożoną na rzecz propagowania sportu i kultury fizycznej.

IMG-20190806-WA0003.jpeg IMG-20190806-WA0001.jpeg

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.