Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Jubileuszowe zmagania

25 maja, w przededniu Dnia Matki, bieżnia wokół boiska w Kotorzu Małym stała się areną zmagań biegaczy biorących udział w XX Turawskim Biegu Przełajowym. To już właśnie dwudziesty raz dzieci, młodzież i dorośli mieli możliwość sprawdzenia swojej formy na przygotowanych dla nich dystansach. Słoneczny poranek napawał optymizmem, ponieważ wcześniej od kilku dni aura płatała psikusy. Równo o godzinie dziesiątej Wójt Gminy Turawa Dominik Pikos dał sygnał do startu najmłodszej grupy wiekowej, która miała do pokonania 200 m. W ten właśnie sposób rozpoczął się nasz jubileusz. W każdym biegu zawodnicy rywalizowali do samego końca, za co niemal za każdym razem otrzymywali oklaski od kibiców. Ostatnim biegiem, tak jak od 20 lat był bieg w kategorii open na dystansie 5 km.          

20 lat to kawałek historii i wiele godzin spędzonych przy organizacji tego biegu. Warto przypomnieć, że bieg początkowo organizowany był ku pamięci naszego kolegi, który tragicznie zginął w wypadku samochodowym. Motto biegu brzmiało „wróć do domu, nie umieraj na drodze” i   staraliśmy się wpływać na zachowania i sposób myślenia młodych ludzi, by nie porywała ich młodzieńcza brawura, lecz aby zachowywali zdrowy rozsądek w poruszaniu się po drogach. W długiej historii odwiedziło nas wiele znanych osób, na starcie stawali mistrzowie Europy i świata, reprezentanci Polski. Był sztafetowy bieg rodzinny i bieg słodziaka, rozdaliśmy wiele nagród, medali i pucharów i mam nadzieję, że udało się zaszczepić chociaż w jednej osobie ducha sportu i rywalizacji. Na pewno popełniliśmy też nieświadomie błędy, jednak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie Dyrekcji Szkoły w Turawie, która w czasie 20 lat była podstawówką i gimnazjum. Nie mogę tu nie wymienić Grzegorza Kwiecińskiego, który jest z nami od samego początku, za co w tym miejscu bardzo mu dziękuję. Wiele pracy i zaangażowania wkładała od zawsze Pani Eryka Matysek, dyrektor szkoły, która mobilizowała do pomocy nauczycieli, uczniów oraz pracowników szkoły. Bywały biegi, że gorąca, szkolna herbata rozgrzewała lepiej niż atmosfera biegu. Nie sposób nie podziękować Urzędowi Gminy w Turawie, który od 20 lat finansuje nagrody, chociaż bieg w pierwszych latach opierał się również na sponsorach, którzy w miarę możliwości wspierali nasze działania.

Myślę, ze nie sposób wymienić wszystkich, którzy pomogli w organizacji, jednak za te dwadzieścia lat bardzo serdecznie dziękuję za każdą okazaną pomoc i wsparcie. Zmieniamy nieco formułę biegu, ponieważ chcemy by ten bieg stał się głównie biegiem dla dzieci i młodzieży. Dla dorosłych planujemy nieco większą imprezę, ale o tym już wkrótce.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową XX Turawskiego Biegu Przełajowego.

ROCZNIK 2012 I MŁODSI -CHŁOPCY

1. Ślusarz Iwo
2. Staś Bartłomiej
3. Lipp Alan
4. Jończyk Dominik

ROCZNIK 2012 I MŁODSI – DZIEWCZĘTA

1. Kwosek Sara
2. Basaj Lena
3. Głowacz Zuzanna
4. Bonk Roksana

ROCZNIK 2010/11 -DZIEWCZĘTA

1. Piekorz Sonia
2. Musielak Paulina
3. Głowacz Anita
4. Twardowska Ilona

ROCZNIK 2010/11 -CHŁOPCY

1. Stotko Mateusz
2. Sowa Dawid
3. Kunicki Adam
4. Bal Igor

ROCZNIK 2008/9 -DZIEWCZĘTA

1. Bartosz Paulina
2. Buhl Paulina
3. Podgórze Emilia
4. Parzonka Lena

ROCZNIK 2008/9 – CHŁOPCY

1. Bednarski Olaf
2. Piwowar Michał
3. Waleska Dominik
4. Czupala Michał

ROCZNIK 2006/7 -DZIEWCZĘTA

1. Lukas Patrycja
2. Kondziela Julia
3. Olszewska Halina
4. Cichos Justyna

ROCZNIK 2006/7 -CHŁOPCY

1. Blaszczyk Aleksander
2. Krawczyk Dominik
3. Majnuś Tobiasz
4. Syma Jakub

ROCZNIK 2004/5 -DZIEWCZĘTA

1. Krawczyk Katarzyna
2. Wenzel Julia
3. Wieczorek Monika

ROCZNIK 2004/5-CHŁOPCY

1. Czupala Kamil
2. Nowak Dominik
3. Gabor Bartek

ROCZNIK 2002/3 -DZIEWCZĘTA

1. Mróz Beata
2. Graca Oliwia
3. Kaczmarek Daria

ROCZNIK 2002/3 -CHŁOPCY

1. Koc Marcel
2. Czarnuch Bartosz

PANIE OPEN

1. Serwuszok Ewelina
2. Olszewska Renata

PANOWIE OPEN

1. Sowa Damian
2. Czyrnia Andrzej
3. Majnuś Mateusz

 

 

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.