Mimo niesprzyjającej pogody nasi goście nie zawiedli. Kwestowaliśmy tradycyjnie rano w okolicach kościoła parafialnego przy ulicy Luboszyckiej, a od popołudnia do 22.00 w Parku przy ulicy  Oleskiej. Dziękujemy Wszystkim Wam za poczynione datki do puszek. Razem, bo wśród uczestników WOŚP byli zarówno mieszkańcy Zawady jak też innych okolicznych miejscowości zebraliśmy  19.318,34 zł. Jest to największa kwota zebrana w zawadzkim parku od 2009 roku, od początku organizacji lokalnego Finału WOŚP.

Kwota WOŚP Zawada 2019.jpeg

Każdy, kto wziął udział w tegorocznej WOŚP mógł liczyć na poczęstunek herbatą, kawą, grzanym winem, kiełbaską pieczoną własnoręcznie na dużym ognisku, chlebem ze smalcem, kołaczem, watą cukrową, popcornem i słodkimi ciastkami. Jak co roku przygotowaliśmy również występy i koncerty. Rozpoczęła je niezawodna Orkiestra Dęta z Parafii Łubniany i okolic, która gra z nami od samego początku, wcześniej pod nazwą Orkiestra Dęta z Parafii Luboszyce i okolic. Grupa Taneczna Estoy Loca zaproponowała animacje taneczne, w których każdy z nas mógł wziąć udział, a przy okazji się nieco rozgrzać. W karnawałowych rytmach zagrały dla nas zespoły New Stars i Remedium. Chętni mogli uczestniczyć w „Drzwiach otwartych” w Stajni Zawada zwiedzając stajnię od kuchni. Dla najmłodszych przygotowano planszę z materiału, na której chętni mogli malować kolorowymi farbkami akcenty świąteczne i związane z WOŚP, ten swoisty zawadzki mural stanowi WOŚP-ową pocztówkę z Zawady. W Parku, jak co roku nie zabrakło również licytacji. Wśród „fantów” znalazło się ponad pięćdziesiąt propozycji przedmiotów i zaproszeń, każdy fant znalazł swojego nabywcę, a wylicytowane kwoty były przekazywane bezpośrednio do puszek wolontariuszy. O 21.00 nad Zawadą rozbłysło zawadzkie światełko do Nieba 2019, które podsumowało tegoroczny lokalny Finał WOŚP. Tuż przed 22.00 w rytmie zagranego nam przez zespoły muzyczne marsza odprowadziliśmy wolontariuszy, którzy udali się wtedy na liczenie datków do Sztabu WOŚP w Opolu mieszczącym się w Młodzieżowym Domu Kultury na Pasiece.

Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim Państwu, którzy zagraliście razem w naszej wspólnej Orkiestrze. Przygotowanie Finału, nawet naszego lokalnego wymaga zaangażowania szerokiego grona organizatorów. Jako jeden z inicjatorów zawadzkiego WOŚP chciałbym skierować podziękowania do wszystkich tegorocznych organizatorów. Dziękujemy Radzie Sołeckiej koordynującej przygotowania, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie m. in. za wsparcie logistyczne, przygotowanie namiotów i drewna, Publicznemu Przedszkolu w Zawadzie za kolejną, otwartą i szeroką współpracę, Radnym Gminnym - obecnej i byłych kadencji za wsparcie inicjatywy i pomoc w jej organizacji, Inicjatorom Lokalnego Finału WOŚP, za nieprzerwane wsparcie udzielane nam od pierwszej edycji Finału w 2009 roku, Wolontariuszom WOŚP 2019 i Sztabowi WOŚP Opole za realizację zbiórek i rozliczenie kwot. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom: Osobom zaangażowanym w prace w parku przed i po imprezie, Osobom zaangażowanym w promocję wydarzenia, Osobom obsługującym stoisko gastronomiczne, Osobom prowadzącym licytacje, Osobom zapewniającym transport muzykom i wolontariuszom, Osobom dbającym zabezpieczenie energii elektrycznej, Osobom organizującym namioty, ławki, stoły i parasole, Osobom przygotowującym ognisko, malowanki dla najmłodszych i inne atrakcje, Osobom dbającym o zawadzkie światełko do Nieba, Osobom udostępniającym i organizującym drewno i gaz do kuchenek w stoisku gastronomicznym, Osobom udostępniającym, przygotowującym i dekorującym scenę, Osobom organizującym oprowadzanie po stajni, zespołom muzycznym, grupie tanecznej, orkiestrze dętej, Osobom przekazującym nam asortyment do stoisk m. in. za - kiełbasę, wino, pieczywo, smalec, ciasto, watę, popcorn i inne smakołyki a także wszystkim sponsorom wspierającym organizację wydarzenia i darczyńcom przekazującym „fanty” na licytacje.

Nie chcemy nikogo pominąć przy podziękowaniach, a jeżeli tak by się zdarzyło prosimy mieć na uwadze, że może to być spowodowane jedynie przez niedopatrzenie, które czasem zdarza się w pracy organizacyjnej. Niemniej bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji XI Finału WOŚP w Zawadzie! Pamiętajmy, że razem tworzymy zawadzki Finał WOŚP i razem jesteśmy jego organizatorami. To wielka wartość móc wspólnie wraz mieszkańcami Zawady, gminy Turawa i z całą okolicą realizować to przedsięwzięcie. Od początków WOŚP w Zawadzie chcemy zapraszać do jej organizacji każdego chętnego – niech, więc każdy z nas czuje się do tej współpracy zaproszony w przyszłości! Ten Finał tworzymy razem i razem tworzyć go powinniśmy, wtedy po raz kolejny będziemy mieli szansę zagrać w zgranej Orkiestrze, w której gra cała okolica!  

W imieniu wszystkich zaangażowanych

w organizację Finału WOŚP 2019 w Zawadzie

Sebastian Klotka

 

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć autorstwa Leszka Myczki (opowiecie.info), Sabiny Okos, Dominika Pikosa, Sebastiana Moczko, Joachima Klotka, Gminy Łubniany, Sebastiana Klotka, ilustracje pochodzą od Sztabu WOŚP Opole.

 

 

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 24-01-2019 10:42

Modyfikował(a): Magdalena Sadowska
Data modyfikacji:
 25-01-2019 07:45
Przewiń do góry