Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Hala sportowa w Turawie już działa

Uroczystości otwarcia i przecięcia wstęgi dokonał urzędujący w tym czasie Wójt Gminy Turawa Waldemar Kampa w obecności Pani Barbary Styczyńskiej – wdowy po tragicznie zmarłym sportowcu. Do udziału w uroczystości zaproszono przedstawicieli Starostwa Opolskiego, głównych wykonawców inwestycji, inżynierów nadzoru, przedstawicieli Urzędu Gminy w Turawie, Dyrekcję oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Turawie. Po części oficjalniej, w której padły ciepłe słowa podziękowań za trud włożony w realizację budowy hali, wszyscy goście zaproszeni zostali na krótkie zwiedzanie pomieszczeń oraz na poczęstunek. Nie mogło się również obyć bez części sportowej. Zorganizowany został mecz pomiędzy drużyną firmy Polbau – głównego wykonawcy, a drużyną urzędników Urzędu Gminy w Turawie. Po zaciętym meczu górą okazała się drużyna przyjezdna zwyciężając 2:1. Przygotowana została również niespodzianka dla uczniów szkoły. Mogli oni bowiem wziąć udział w treningu piłki ręcznej, który poprowadzili zawodnicy i trener Gwardii Opole. Po treningu wszyscy uczestnicy otrzymali darmowe wejściówki na mecz Gwardii.

Hala, można powiedzieć, dopiero raczkuje i powoli rozkręca swoją działalność. W godzinach dopołudniowych odbywają się zajęcia wychowania fizycznego. Od godziny 15 powierzchnia hali wynajmowana jest na różnego rodzaju zajęcia sportowe i treningi. W najbliższym czasie powstanie siłownia, zaplecze odnowy biologicznej oraz gabinet do fizjoterapii i masażu. Tego rodzaju działalność ma prowadzić zewnętrzna firma, sprzedając karnety dla wszystkich chętnych. Informacje o planowanych działaniach i wydarzeniach śledzić będzie można na stronie internetowej www.halaturawa.pl.

 

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.