Impreza organizowana nieprzerwanie od 2005 roku cieszy się zainteresowaniem także w sąsiednich gminach i umożliwia integrację zarówno okolicy jak i środowiska młodzieżowego z osobami dorosłymi. Widać to było podczas ostatniej edycji, kiedy to w imprezie uczestniczyły całe rodziny wnuk, rodzice, dziadkowie. W tym roku w konkursie wzięli udział wykonawcy m. in. z gmin Opole, Ozimek, Łubniany, Murów, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Chrząstowice, Komprachcice, Górażdże i Turawa.

Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom, którzy od początku razem z nami realizują ten projekt, mamy tu na myśli przede wszystkim Gminę Turawa, bez której impreza nie miałaby takiej oprawy. Pomocą merytoryczną w organizacji  wsparł nas Referat Promocji i Turystyki Urzędu Gminy Turawa. Dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach, z którą współpracujemy od samego początku, to właśnie dzięki zaangażowaniu tej organizacji możemy rozwijać nasz wspólny projekt. Miło nam było gościć gości, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, mowa tu o sołtysach byłych i obecnych radnych, przedstawicielach Urzędu Gminy i osobach wspierających projekt. Dziękujemy również za obecność byłemu wójtowi Gminy Turawa Waldemarowi Kampa, który otworzył XIII edycję wydarzenia i obecnemu wójtowi Dominikowi Pikos, który zgodził się ją podsumować i razem z nami nagrodzić zwycięzców. Podczas konkursu Młodzieżowa Rada Gminy miała okazję podziękować Wójtowi Kampie za wspieranie projektu w ostatnich trzynastu latach. Cieszymy się również, że i Wójt Pikos zadeklarował, że Gmina Turawa będzie nadal wspierać to wydarzenie we współpracy z jego inicjatorami. Może to być dobrym przykładem kontynuacji już działających inicjatyw i dowodem, że „Nas Łączy Muzyka” łączy na wielu płaszczyznach.

W XII edycji Otwartego Konkursu Piosenki „Nas Łączy Muzyka” 2017 wystąpiło 33 wykonawców, wśród nich soliści oraz zespoły (w tym duety).  Tegoroczny konkurs należał do solistów – ta kategoria była najliczniej obsadzona wykonawcy zaprezentowali szeroki wybór utworów. Od kilku lat, aby rzetelniej wybrać zwycięzców podzieliliśmy ją dodatkowo na dwie grupy wiekowe. Nie mniej ciekawe występy, w których oprócz śpiewu i gry na instrumentach mieliśmy także elementy przedstawienia teatralnego zaprezentowali wykonawcy zgłoszeni w kategorii zespół. Dobór repertuaru przez wykonawców – we wszystkich kategoriach  w tym roku był dosyć zróżnicowany. O ile w poprzednich edycjach zdarzało się tak, że spora część uczestników sięgała po aktualnie popularne utwory to tym razem paleta tytułów była znacznie szersza. W konkursie usłyszeliśmy wykonania w języku polskim, niemieckim i angielskim, były to utwory z czołowych miejsc list przebojów, ale i rockowe czy liryczne kompozycje. Nie zabrakło także akcentów muzyki z obszaru wesel i potańcówek. Dziękujemy wykonawcom i ich opiekunom za profesjonalne podejście do udziału w konkursie, a także  Wam droga publiczności z całej okolicy za Waszą obecność. W jury konkursu „Nas Łączy Muzyka” 2018 zasiadali: Pani Elżbieta Misa, Pani Angelika Zaworka – Hennek, Pani Zuzanna Tomsa – Kubiczek – dziękujemy za Państwa pracę.  

Wyniki XIII Otwartego Konkursu Piosenki „Nas Łączy Muzyka” 2018

Nas łaczy Muzyka 2018 1, Fot. Krystian Komor.jpeg

Wyróżnienia w konkursie niezależnie od kategorii:

 • Zofia Dziembek, Emalia Waliczek, Vanessa Gonsior

kategoria solista (grupa młodsza):

 1. miejsce Hanna Kotula
 2. miejsce Małgorzata Malik
 3. miejsce Samanta Król

kategoria solista (grupa starsza):

 1. miejsce Filip Sterniuk
 2. miejsce Jakub Liberda
 3. miejsce Anna Koschny

 kategoria zespół:

 1. miejsce duet Anna Koschny i Wiktoria Mielnik
 2. miejsce Kółko Teatralne w języku niemieckim ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie
 3. miejsce zespół „Cztery Żywioły”

 nagroda publiczności

 • Liwia Bieńkowska

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki, które mogliśmy zapewnić dzięki Gminie Turawa a dzięki wsparciu darczyńców także m. in. zaproszenia na kręgle czy bony do restauracji. Dziękujemy tutaj szczególnie Restauracjom „Victoria” z Osowca oraz „Marcin” i „Rucola” z Zawady. Podczas „Nas Łączy Muzyka” 2017 organizujemy tradycyjnie występy towarzyszące. Tym razem zaprosiliśmy do udziału Darię Noryńską „Syrinks” – koncert fletni pana. Przed ogłoszeniem wyników konkursu swoje umiejętności w żonglerce piłką zaprezentował mieszkaniec Węgier Piotr Kilear, którego pokaz sala obserwowała z zapartym tchem.

Na zakończenie wieczoru - po rozdaniu nagród i opadnięciu konkursowych emocji tradycyjnie już była okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na tle konkursowej sceny. Na wszystkich, którzy odwiedzili Węgry czekał również poczęstunek.

W tym roku dzięki wsparciu darczyńców mogliśmy zadbać o to, aby nikt, kto nas odwiedził nie wyszedł z sali głodny. Dziękujemy tutaj szczególnie firmom PartyService, Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Turawie, kierownictwu sklepu „Biedronka” w Zawadzie, Cukierni – Kawiarni „Smakołyk” z Turawy oraz Piekarni – Cukierni „Kotarski” z Zębowic. Za objęcie naszej imprezy patronatem medialnym dziękujemy Portalowi Informacyjnemu opowiecie.info a za umieszczenie na swoich łamach zaproszenia na konkurs również Nowej Trybunie Opolskiej. W promocji wydarzenia pomogła nam również galeria „Zawada  Centrum”. Tradycyjnie już przy dekoracji sceny, z której tym razem wyróżniał się samodzielnie zbudowany przez nas kominek z wirtualnym paleniskiem wspomogła nas użyczając choinki firma „Choinki Pikos”. Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za wsparcie, dzięki niemu urealniacie realizację głównego celu wydarzenia, czyli integracji okolicy! Podziękowanie kierujemy także do naszego niezawodnego fotografa Pana Krystiana Komor, zdjęcia jego autorstwa opublikujemy niebawem na naszym facebooku pod adresem: facebook.com/mrg.turawa. Imprezę od strony organizacyjnej zrealizowali członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Turawa: Michał Budnik, Wioletta Biernot, Justyna Tieleczek, Żaneta Nowak, Tomasz Konieczny, Denis Miron, Adrian Brandt oraz współpracownicy Sabina Nowak – Dorn, Sebastian Klotka i Mateusz Zapiór.

Dziękujemy wszystkim za muzyczne spotkanie i już dziś zapraszamy Was za rok!

 

Młodzieżowa Rada Gminy Turawa

 

Nas łaczy Muzyka 2018 2, Fot. Krystian Komor.jpeg Nas łaczy Muzyka 2018 3, Fot. Krystian Komor.jpeg 5..jpeg

 

 

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 12-12-2018 07:59

Modyfikował(a): Magdalena Sadowska
Data modyfikacji:
 12-12-2018 08:10
Przewiń do góry