Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Nośmy odblaski

Chodź zima już za nami i dni stają się dłuższe zwracamy się z apelem do pieszych, aby po zmierzchu nosili elementy odblaskowe. Chodzi tutaj o bezpieczeństwo, nie tylko wasze, ale także osób, które prowadzą pojazdy mechaniczne, bo wówczas zostaniecie zauważeni z dużo większej odległości. Osoba słabo widoczna na drodze łatwiej może zostać potrącona przez samochód. Dlatego gdy idziesz na spacer z pieskiem, a może chcesz trochę pobiegać - załóż odblask na rękę albo kamizelkę. To nic nie kosztuje, a może jedynie pomóc.

Przypominamy również, że zgodnie z prawem, każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi mandat. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pieszy znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku.

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.