Bardzo się cieszymy, że 16 grudnia 2017 mieliśmy okazję zaprosić Państwa na kolejny, dwunasty wyjątkowy muzyczny wieczór do sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom, którzy od początku razem z nami realizują ten projekt oraz wykonawcom oraz ich opiekunom no i Wam droga publiczności z całej okolicy.

W XII edycji Otwartego Konkursu Piosenki „Nas Łączy Muzyka” 2017 wystąpiło 31 wykonawców, wśród nich soliści oraz zespoły (w tym duety). Wykonawcy przyjechali do nas m. in. z Domecka, Komprachcic, Dobrzenia Wielkiego, Węgier, Chrząstowic, Kolanowic, Łubnian, Zawady, Kał, Kup, Zakrzowa Turawskiego, Dębia, Grodźca, Ozimka, Czarnowąs, Pokoju, Antoniowa, Dębskiej Kuźni, Opola a nawet z Piekar Śląskich.

W ostatnich latach obserwujemy jak poziom muzyczny i wokalny naszego konkursu wzrasta, to za sprawą przede wszystkim wykonawców, którzy profesjonalnie podchodzą do występu na węgierskiej scenie. Nie bez wpływu na to pozostaje również odbiór konkursu w okolicznym środowisku kulturalnym. Dzięki jego cykliczności, otwartości i atmosferze zyskuje coraz większe grono sympatyków. Oprócz samej rywalizacji na scenie dzięki zaangażowaniu organizacyjnemu wielu osób udaje się nam w ten przedświąteczny wieczór skupiać wokół mieszkańców całej okolicy muzyki i integrować ich z piosenką w tle, co niewątpliwie jest wartością tego wydarzenia i nadaje mu szerszy kontekst, na który zresztą zwracaliśmy uwagę od pierwszej edycji imprezy. Poziom ostatniego konkursu jurorzy zgodnie ocenili jako wysoki, co nas cieszy zgodnie. W jury Konkursu „Nas Łączy Muzyka” 2017 zasiadali: Pani Angelika Zaworka – Hennek, Pan Rudolf Knetsch, oraz Pan Jerzy Farys.

Wyniki XII Otwartego Konkursu Piosenki „Nas Łączy Muzyka” 2017

 Wyróżnienia w konkursie:

 • Edyta Bąk, Hania Adamiec Martyna Antoniewicz

Kategoria solista (grupa młodsza):

 1. miejsce Maksym Lyaschchuk,
 2. miejsce Anna Koschny,
 3. miejsce Patrick Lipok,

Kategoria solista (grupa starsza):

 1. miejsce Julia Dota,
 2. miejsce Wiktoria Szymon,
 3. miejsce Jakub Liberda,

Kategoria zespół:

 1. miejsce duet Marta Halupczok i Zofia Grobarek,
 2. miejsce zespół „Wizja”,
 3. miejsce zespół „Akces”.

Nagroda publiczności:

 • Wiktoria Szymon

Podczas „Nas Łączy Muzyka” 2017 w ramach niespodzianki dla publiczności, jaką staramy się, co roku zorganizować wystąpiła finalistka telewizyjnego programu „Idol” Angelika „Żelka” Zaworka, która oprócz występu wokalnego dzieliła się z uczestnikami i publicznością swoimi przeżyciami związanymi z udziałem w programie. Występ „Żelki” w Węgrach nie był przypadkowy to właśnie tu przed ośmioma laty zaczynała swoją przygodę z muzyką, dziś mając już w dorobku występy na wielkich scenach chętnie wróciła na lokalne węgierskie deski. Angelika w rozmowie ujawniła, że nie wstydzi się, że kiedyś występowała w Węgrach i na podobnych scenach i że zawsze miło te początki wspomina. Za to od nas organizatorów lokalnych wydarzeń kulturalnych wieki szacuj!  

Na zakończenie wieczoru - po rozdaniu nagród i opadnięciu konkursowych emocji tradycyjnie już była okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na tle konkursowej sceny. Na wszystkich, którzy odwiedzili Węgry czekał również drobny poczęstunek.

Zapraszając na kolejne edycje imprezy chcemy serdecznie podziękować współorganizatorom wydarzenia. Szczególnie dziękujemy Gminie Turawa – głównemu współorganizatorowi, za udzieloną pomoc organizacyjną chcemy podziękować przede wszystkim pracownikom Referatu Turystyki i Promocji Gminy Pani Magdalenie Sadowskiej, Panu Bartłomiejowi Kita i Panu Adamowi Bochenkowi. Wielkie podziękowania ślemy również do Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrach, której członkowie współpracują z nami od samego początku. Dziękujemy też Wójtowi Gminy Turawa Panu Waldemarowi Kampa oraz radnym Rady Gminy Turawa oraz sołtysom za Waszą obecność podczas konkursu i wsparcie inicjatywy. Podziękowania chcemy także przekazać proboszczom okolicznych parafii, którzy pomogli nam w szerszym rozpropagowaniu imprezy. Za objęcie wydarzenia patronatem medialnym dziękujemy Portalowi Informacyjnemu opowiecie.info a za zainteresowanie konkursem również Radiu Doxa Opole. Na koniec chcieliśmy też podziękować osobom, które udzieliły nam swojego wsparcia, także służąc pomocą w pracach dekoracyjnych i organizacyjnych.  

Zdjęcia autorstwa naszego fotografa Pana Krystiana Komor oraz Pana Kołodzieja, reportera Portalu opowiecie. info znajdziecie w internecie pod linkami:  na facebook oraz opowiecie.info.

Młodzieżowa Rada Gminy Turawa

 

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 19-02-2018 10:45

Modyfikował(a): Magdalena Sadowska
Data modyfikacji:
 19-02-2018 10:47
Przewiń do góry