Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Zapomniane dziedzictwo

W grudniu ruszyła strona nowego projektu  www.zapomnianedziedzictwo.pl. „Zapomniane dziedzictwo” to dwujęzyczna (polsko-niemieckiego) strona internetowa prezentująca obiekty architektoniczne, które są dziedzictwem Śląska. Na stronie znajdują się archiwalne i obecne fotografie miejsc, które niegdyś były wizytówką regionu, a dziś z różnych przyczyn są opuszczone, zaniedbane i niejako zapomniane. Dokumentacja fotograficzna wzbogacona została opisami obiektów, które zawierają m.in. informacje o historii danego obiektu i jego przeznaczeniu w przeszłości i obecnie. Teksty te przygotowane zostały przez historyków i miłośników Śląska. Uzupełnieniem wyżej wymienionych materiałów są nagrania audiowizualne z relacjami mieszkańców tych miejsc (świadków historii), artykuły prasowe dot. danego obiektu lub ciekawe anegdoty i opowieści związane z jego historią i przeznaczeniem, czy jego właścicielami i ich losem. Z czasem strona „Zapomniane dziedzictwo” zostanie poszerzona o przedstawienie kolejnych opuszczonych i zapomnianych zabytków Śląska.

Projekt sfinansowano ze środków Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu,  Urzędu Miasta Opola oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.