Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gmina Turawa na targach turystycznych w Chorzowie

W dniach 2-4 czerwca Gmina Turawa w ramach Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów” brała udział w Targach Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów 2017 odbywające się w Parku Śląskim w Chorzowie. Oprócz pracowników biura LGD, którzy prezentowali ofertę turystyczną całego obszaru ramach Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów” na stoisku pracowali przedstawiciele gmin Turawa i Zawadzkie.
Znaczna część odwiedzających kojarzyła markę gminy Turawa, a wielu ją odwiedzało, wspominając do dziś z wielkim sentymentem. Dlatego sporym zainteresowaniem cieszyły się materiały promocyjne gminy Turawa, zwłaszcza widokówki oraz przewodnik „Turawa i Jeziora Turawskie”. Gmina Zawadzkie prezentowała turystom informacje o spływach kajakowych oraz trasach rowerowych. To właśnie wszelkie formy aktywnego wypoczynku oraz oferta skierowana dla dzieci cieszyły się szczególnym zainteresowaniem zwiedzających. Hitem okazała się herbatka z Krainy Dinozaurów, która w upalne dni targowe znakomicie gasiła pragnienie. Natomiast dzieci chętnie  fotografowały się z dinozaurem – symbolem LGD.
Targi Atrakcje Regionów to impreza wyspecjalizowana pod kątem promocji obiektów hotelowych, regionów, agroturystyki i turystyki wiejskiej, promocji dziedzictwa kulturowego oraz lokalnych i regionalnych produktów turystycznych, która integruje branżę turystyczną z Polski i Europy. Targi są doskonałą okazją do prezentacji i promocji oferty wypoczynkowej oraz wymiany doświadczeń wśród licznych podmiotów działających w sektorze turystyki. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość upowszechnienia, w jednym miejscu i czasie, wielokulturowej oferty turystyki regionalnej.