Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Orkiestra OSP Węgry wystąpiła w Czechach

W ostatnią niedzielę lipca Orkiestra Dęta OSP Węgry uczestniczyła w XXIII Spotkaniu Orkiestr Dętych odbywający się w czeskiej partnerskiej gminie gminy Turawa – Dřevohosticach. Wizyta rozpoczęła się od wysłuchania mini koncertu przed ratuszem naszej partnerskiej gminy. Następnie odbył się uroczysty obiad w towarzystwie władz Dřevohostic z starostą Petrem Dostalem na czele. Gminę Turawa reprezentowali Sekretarz Gminy Stanisława Brzozowska oraz Kierownik Referatu Turystyki i Promocji Gminy Bartłomiej Kita. Po posiłku, w ten spsób dziękując za niego, orkiestra wykonała kilka utworów przed restauracją, co jest już tradycją tego miejsca.
O godzinie 14:00 na dziedzińcu dřevohostickiego zamku, uroczystym przemarszem i odegraniem hymnu czeskiego, słowackiego i polskiego, rozpoczęło się XXIII Spotkanie Orkiestr Dętych. Jako pierwsza wystąpiła orkiestra z Węgier, porywając swoim przeszło półtoragodzinnym występem publiczność do zabawy – ciekawostką jest fakt, że Czesi bardzo chętnie tańczą do muzyki wykonywanej przez orkiestry dęte. Po nagrodzonym rzęsistymi brawami występie „węgierskiej dechovki” swoje występy miały pozostałe zaproszone orkiestry dęte i zespoły artystyczne. Na szczególną uwagę zasłużył występ dzieci z koła folklorystycznego działającego przy dřevohostickim przedszkolu, które mimo opadów deszczu dzielnie prezentowały swoje umiejętności.
Na terenie wokół zamku swe miejsce znalazły również liczne stragany, gdzie można było spróbować lokalnych specjałów, w tym czeskiego piwa.
Orkiestra Dęta OSP Węgry po raz czwarty występowała w Dřevohosticach.

WP_20160731_10_37_54_Rich.jpegWP_20160731_13_05_05_Rich_1.jpegWP_20160731_14_40_18_Rich.jpegWP_20160731_14_44_25_Rich.jpeg

 

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.