Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Lato zagościło w Turawie

10 lipca nad Jeziorem Średnim odbył się piknik rodzinny „Powitanie lata”. Tegoroczna, trzecia edycja tego wydarzenia zorganizowana przez Urząd Gminy w Turawie przyciągnęła dużo plażowiczów i turystów z najdalszych zakątków nie tylko Polski, ale i świata gdyż zawitali do nas goście z Dani a nawet z USA z Oslo i Chicago. Darmowym atrakcjom nie było końca. Dzieci miały do dyspozycji dmuchaną zjeżdżalnię, mechanicznego byka oraz mnóstwo zabaw w najprawdziwszej wiosce indiańskiej a w niej m.in. malowanie buzi, wybijanie monet, robienie papieru i dużo więcej.  Ponadto w tłum gości przybyły nad jezioro „wmieszali” się szczudlarze wykonujący różnorodne animacje. Można było skosztować zupę rybną i wędzonego pstrąga. Dużą popularnością cieszył się również Quiz o Gminie Turawa oraz rodeo na mechanicznym byku, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez Lokalną Grupę Działania „Kraina Dinozaurów”.

Piknik „Powitanie lata” w Turawie to nie tylko zabawa i odpoczynek. To również promocja bezpiecznego zachowania nad jeziorami oraz profilaktyka rozwiązywania problemów alkoholowych. Osoby dorosłe mogły zobaczyć w specjalnych okularach, tzw. alkogoglach jak ogląda świat osoba mająca 1,5 promila alkoholu we krwi i przekonać się, że nie jest łatwo w tym stanie pozbierać porozrzucane piłeczki.

W tym upalnym dniu towarzyszyła nam również telewizja TVS, której ekipa z programu „Weekend z TVS” podróżuje po Polsce odwiedzając najciekawsze zakątki naszego kraju. I tak w dniach od 8 do 10 lipca TVS gościła w Turawie relacjonując swój pobyt u nas na żywo.

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.