Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Piknik ekologiczny

Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła zaprasza Was wszystkich z całymi rodzinami na Piknik Ekologiczny TRZMIELOWISKO, który odbędzie się w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu – Bierkowicach w dniu 3 lipca w godzinach 10:00 do 18:00.

W programie przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. spektakl teatralny pt. „Wszystkie Stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle”, koncert kameralny wokół motywów przyrodniczych, występy zespołów folkowych, warsztaty i kiermasz produktów ekologicznych, pokaz mody ekologicznej, kino rowerowe, prezentacja zwierząt gospodarskich, a także spotkanie z leśnymi mieszkańcami, gry i zabawy ekologiczne dla najmłodszych oraz finał regionalny XVI edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki regionów”, organizowanego przez  Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Piknik Ekologiczny współorganizowany jest przez Samorząd Województwa Opolskiego, Muzeum Wsi Opolskiej, Teatr im. Jana Kochanowskiego oraz Filharmonię im. Józefa Elsnera, w ramach projektu „Ochrona Trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w województwie opolskim” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020.

plakat_Piknik Ekologiczny-page-001.jpeg

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.