Nieformalna  grupa Baby z Turawy BABTUR , która zawiązała się na czas projektu Babskie Warsztaty Kreatywne otrzymała dofinansowanie w kwocie 5000 zł z mikrototacji z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na projekt: Babskie Warsztaty Kreatywne. W skład grupy wchodzą mieszkanki Turawy: Patrycja Szufa (główny pomysłodawca i autor projektu), Krystyna Pożoga (pedagog z wieloletnim stażem) i Teresa Żulewska (aktywistka i sołtys Turawy).

Projekt polega na przeprowadzeniu cyklu warsztatów z rękodzieła , które w ostatnich latach stało się nie tylko modne, ale i popularne jako forma spędzania czasu. Na ogół warsztaty są dość kosztowne dla uczestników, a dzięki projektowi są dostępne za darmo. Warsztaty przewidziane są dla grupy 10-12 osobowej. Cykl obejmuje 5 kilkugodzinnych warsztatów.
Do tej pory w czerwcu odbyły się w Klubie Zgoda w Turawie następujące zajęcia: rysunek odręczny i elementy grafiki, na którym stworzono projekty związane z promowaniem gminy Turawa do wykorzystania w kolejnym warsztacie sitodrukarskim.  Warsztat drugi: sitodruk  - przeprowadzony przez profesjonalistę z dziedziny poligrafii i sitodruku, na którym uczstniczki zapoznały się z techniką wykonywania sitodruku ,
następnie naniosły swoje wzory na papier, kartony, a także na tkaniny i koszulki.
Warsztat trzeci - podstawy krawieckie, tutaj panie z przygotowanych wcześniej tkanin szyły torby na ramię oraz poszewki na poduszki.

W sierpniu planujemy warsztat z quillingu i z ręcznie robionej biżuterii.

Na nasze zajęcia chodzi stała 12 osobowa grupa kobiet w różnym wieku, od najmłodszej uczestniczki w wieku gimanzjalnym do najstarszych pań w wieku emerytalnym.

Planujemy dwie formy zwieńczenia i podsumowania warsztatów. Pierwsza to wystawienie stoiska z wykonanymi pracami na dożynkach gminnych. Forma druga to wystawa prac w holu budynku gminy, tak aby każdy mieszkaniec mógł ją obejrzeć.

 

plakat poprawiony - Kopia-page-001.jpeg

 

Opublikował(a): 
Data publikacji:
 10-06-2016 14:53

Modyfikował(a): 
Data modyfikacji:
 03-08-2016 12:03
Przewiń do góry