Informujemy o spotkaniach, na których zostanie omówiona możliwość uzyskania dofinansowania na mikroelektrownię fotowoltaiczną. Spotkania odbędą się:
09.05.2016 - Turawa, ul. Opolska 39c, budynek Urzędu Gminy, godzina 18:00
12.05.2016 - Zakrzów Turawski, ul Główna 22, Świetlica Wiejska, godzina 18:00
 
Inwestycja w odnawialne źródła energii(OZE) to inwestycja w przyszłość. Kurczące się zasoby paliw kopalnych zmuszają Inwestorów do działania. Produkując własny prąd lub ciepło stajemy się mniej zależni od źródeł konwencjonalnych. Dawniej technologie OZE były bardzo drogie, w tym momencie są dostępne dla każdego - co więcej Polski Rząd oraz Unia Europejska wspiera zielone inwestycje wprowadzając niskooprocentowane kredyty oraz dotacje. Technologie OZE są nowoczesne i w pełni zautomatyzowane przez co oszczędzają nie tylko pieniądze Inwestora, ale także jego czas. W przypadku obsługi kotła stałopalnego (np. węglowego) rocznie tracimy średnio 200 godzin, przeliczając to na stawkę godzinową można zauważyć, że liczony okres zwrotu inwestycji może się dwukrotnie zmniejszyć.
 
Dotacja NFOŚiGW- PROSUMENT 40% na własną elektrownię!
 
Prosument to nowy program dotacji od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla osób prywatnych. Każda osoba prywatna może zostać Prosumentem i produkować prąd na potrzeby własne, a nadwyżkę produkcji odsprzedawać do zakładu energetycznego. Niedługo ceny sprzedaży prądu mogą przewyższyć nawet ceny jego zakupu!
 
Co zyskujemy korzystając z programu NFOŚiGW?
 
Dotacja do 40% na małe elektrownie słoneczne - zestawy fotowoltaiczne.
 
Dodatkowo dotacja do 20% na kolektory słoneczne lub pompę ciepła przy zakupie zestawu fotowoltaicznego.
Opublikował(a): 
Data publikacji:
 06-05-2016 12:21

Modyfikował(a): 
Data modyfikacji:
 06-05-2016 12:21
Przewiń do góry