Drodzy Mieszkańcy Gminy Turawa !

Informuję, że Prezydent Miasta Opola, bez wcześniejszej konsultacji z Wójtami należącymi do Aglomeracji Opolskiej, przystąpił do rozbioru naszych Gmin i zawłaszczania terenów przynoszących tym Gminom poważne korzyści.

Gminie Turawa planowane jest zabranie terenu przy obwodnicy. Są to tereny Osiedla „Zawada”, Centrum Handlowego „Turawa Park” oraz tereny zakupione przez firmę IKEA. W wyniku tego działania Gmina Turawa utraci około 1 mln 600 tyś zł podatku rocznie. Jest to poważne uszczuplenie dla naszej Gminy. Można powiedzieć, że stracimy na tym wszyscy. Pieniądze, te są przeznaczone na spłatę kredytu zaciągniętego na kanalizację, inwestycje oraz dotacje dla naszych stowarzyszeń, LZS-ów, OSP oraz na utrzymanie majątku komunalnego.

Prezydent Miasta uzasadnia swoja decyzję dobrem regionu i uważa, że tylko dobro Opola się powinno liczyć. Nie zważa tym samym na fakt, że jego działanie osłabi Gminy sąsiednie, w tym Gminę Turawa.

Szanowni Mieszkańcy! Miejmy nadzieję, że te plany nie zostaną zrealizowane, a będzie brana pod uwagę opinia mieszkańców. To Wasza opinia w tej sprawie powinna być uwzględniana przez osoby decyzyjne w tym kraju. Ja również zachęcam do wyrażania opinii przez Was i będę się w nie wsłuchiwał.

 

Wasz Wójt

Waldemar Kampa

Opublikował(a): 
Data publikacji:
 03-12-2015 09:05

Modyfikował(a): 
Data modyfikacji:
 03-12-2015 09:31
Przewiń do góry