Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Zapraszamy na regaty żeglarskie FLEXISTAV CUP

W dniach 23-24 maja na wodach Jeziora Turawskiego odbędą się regaty żeglarskie FLEXISTAV CUP. W regatach wezmą udział jachty klasy Delphia 24 One Design. Impreza ta jest jedną z ośmiu które składają się na cykl nazywany Pucharem Polski klasy Delphia OD, tym roku rozgrywany po raz dziesiąty. 
Regaty o Puchar Polski Klasy Delphia 24 OD rozgrywane są pod patronatem Stowarzyszenia Regatowego Klasy Delphia 24. Ich celem jest wyłonienie najlepiej żeglującej załogi i jachtu w sezonie żeglarskim 2015. Regaty rozgrywane są na nowoczesnym jachcie którego projektantem jest znany i doświadczony polski projektant Andrzej Skrzat. Producentem jachtu jest stocznia DELPHIA YACHTS Kot z Olecka jeden ze światowych potentatów w tej branży.
Łódka ma długość 730 cm, szerokość 2,5 m waży 850 kg, przy czym ok. 270 kg jest umieszczone w szybrowym mieczu. Podstawowe ożaglowanie to 31 m2,  dodatkowa na kursach z wiatrem używany jest genaker o powierzchni  45 m2, jak przystało na konstrukcje monotypową jednakowe są podstawowe dla właściwości i szybkości jachtu elementy: kadłub, miecz, płetwa sterowa , waga i takielunek. Dzięki temu regaty wygrywa najlepiej żeglująca załoga a nie ta dysponująca najlepszą łódką.
Regaty Pucharu Polski odbywają się na różnych akwenach w całej Polsce od Bałtyku i Zatoki Gdańskiej poprzez Mazury na jeziorze Solińskim kończąc.
Impreza w Turawie będzie rozgrywana po raz drugi i liczymy że zgromadzi maksymalną liczbę startujących oraz widzów.
PucharPolskiRegaty-page-002.jpeg
PucharPolskiRegaty-page-001.jpeg
Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.