Polecamy
 • PL
 • EN
 • DE
 • CZ
 • FR

2015 - 2014

 • Zaproszenie na spotkania ws. tworzenia nowej Rybackiej Lokalnej Strategii Rozwoju

  lgr.jpegW związku z przystąpieniem Lokalnej Grupy Rybackiej "Opolszczyzna" do opracowywania nowej wersji Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich na terenie gmin: Tułowice, Niemodlin, Lewin Brzeski, Popielów, Murów, Świerczów, Pokój, Turawa, Ozimek, Zębowice i Łubniany zapraszamy do udziału w spotkaniach, których celem jest zaprezentowanie wstępnej oceny i potencjału obszaru oraz ustalenie listy zadań priorytetowych zgodnych z Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020. 

 • Oddaj krew, podziel się miłością

  ODDAJ KREW_PODZIEL SIĘ MIŁOŚCIĄ_mały.png

  W dniu 15 lutego w Regionalnym Centrum  Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, mieszczącym się przy ul. Kośnego 55 w Opolu, odbędzie się walentynkowa akcja oddawania krwi ODDAJ KREW PODZIEL SIĘ MIŁOŚCIĄ. Akcja potrwa od 7:00 do 16:30.

 • Wicestarosta Opolski serdecznie zaprasza na spotkanie mieszkańców gminy Turawa

  spotkanie male.png

  Wicestarosta Opolski serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Turawa na spotkanie, które odbędzie się 22 lutego o godzinie 18.00 w Auli Kościoła św. Jadwigi Śląskiej w Opolu przy ulicy Drzymały 1.

 • Biblioteka Publiczna w Turawie zaprasza na zajęcia plastyczne

  spotkanie male.png

  Biblioteka Publiczna w Turawie zaprasza dzieci i młodzież w dniach 08.-12.02.2016r. do biblioteki na zajęcia w godzinach od 10.00 do 13.00. W programie zajeć przewidziano: zajęcia plastyczne, konkursy, czytanie bajek, układanie puzzli, gry planszowe natomiast w dniach 10-12.02.2016 warsztaty teatralne z aktorem.

 • Spotkanie w Zawadzie dotyczące powiększenia Opola kosztem części sołectwa Zawada.

  spotkanie male.png

  Dnia 22 stycznia (piątek) o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej obok OSP odbędzie się spotkanie z Wójtem Gminy Turawa oraz Radnymi Gminy Turawa z Zawady. Tematem przewodnim będzie sytuacja związana z powiększeniem Opola kosztem części Zawady.

 • WOŚP w Zawadzie

  wosp_mały.png

  Zapraszamy na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zawadzie.

 • "Zakupy" w CH Turawa Park

  stop_mały_2.png

  W dniu 18 grudnia mieszkańcy Gminy Turawa oraz innych gmin objętych tzw. Planem Wiśniewskiego wyrazili sprzeciw przeciwko tym planom spotykając się i demonstrując w centrum handlowym Turawa Park. Protest miał formę przemarszu przez galerię handlową, podczas którego rozdawano kupującym pierniki turawskie oraz widokówki z jeziorami turawskimi.

 • Ankiety - Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

  pgn.png

  Szanowni Państwo! W związku z opracowywaniem prze Gminę Turawa Planu Gospodarki Niskoemisyjnej serdecznie prosimy o wypełnienie związanych z nim ankiet.

 • Badam się, mam pewność

  baner_wok_mały.png

  W Polsce nadal utrzymuje się wysoka zachorowalność na raka szyjki macicy. W ramach Populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy, Panie w wieku  25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonanego wymazu cytologicznego przez lekarza ginekologa realizującego kontrakt z NFZ mogą skorzystać z bezpłatnego badania cytologicznego.

 • Konkurs fotograficzny Śląski dom - wczoraj i dziś rozstrzygnięty

  spotkanie male.png

  W dniu 27 listopada odbyło się wręczenie nagród w konkursie fotograficznym "Śląski dom - wczoraj i dziś" zorganizowanym przez Gminę Turawa oraz firmę Śląski Dom Sp. z o.o. 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.