wolność jest w naturze.jpeg Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe w 25 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności podjęły inicjatywę wytyczenia 25 ścieżek biegowych. Akcja „Wolność jest w naturze” to przykład udostępniania lasu społeczeństwu poprzez wyznaczenie na terenie 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych ścieżek biegowych w postaci pętli. Ścieżki zaczynają się i kończą przy parkingach leśnych i miejscach postoju pojazdów. Doskonale nadają się do spacerów, joggingu, jazdy na biegówkach czy nordic walkingu.

4 października zapraszamy Państwa na otwarcie ścieżki biegowej w Nadleśnictwie Turawa. Trasa została wyznaczona w Poliwodzie na terenie leśnictwa Kadłub Turawski. Zaplanowano bieg po pętli o dystansie 5,7 km. Na uczestników imprezy czekają nagrody i poczęstunek. W biegu może wziąć udział każdy, kto ukończył 13 rok życia i pozwala na to jego stan zdrowotny. Dzieci muszą posiadać zgodę opiekunów. Oficjalne otwarcie trasy rozpocznie się o godz. 11:00. Zapisy trwają do 2 października, można dokonywać ich drogą telefoniczną, w siedzibie Nadleśnictwa Turawa. Uczestnicy proszeni są o wcześniejsze stawienie się na miejscu startu, w celu pobrania pakietu startowego.

Program wydarzenia :
• 10:15 otwarcie biura zawodów
• 10:45 rozgrzewka
• 11:00 uroczyste otwarcie ścieżki
• 11:30 start biegu
• 12:30 poczęstunek
• 13:00 ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

Dodatkowo na pobliskim ośrodku zarybieniowym PZW w Opolu odbędzie się pokaz wędkarstwa rzutowego, możliwe jest również zwiedzenie ścieżki edukacyjnej zlokalizowanej na terenie stawów.
Numery startowe będą rozdawane w biurze zawodów, gdzie uczestnicy mają obowiązek podpisać oświadczenie o swoim stanie zdrowotnym.

trasa biegu.jpeg

Dojazd od strony miejscowości Biestrzynnik, współrzędne miejsca postoju pojazdów gdzie rozpocznie się imrpeza:

N 50ᵒ 44’ 54”
E 18ᵒ 14’ 12”

W razie problemów z dojazdem można kontaktować się z numerem tel: 660 728 974.

Serdecznie zapraszamy.

Do pobrania:

PDFRegulamin biegu.pdf (269,25KB)

PDFOŚWIADCZENIE.pdf (95,66KB)

 

wolność jest w naturze.jpeg

 

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 17-09-2014 07:39

Przewiń do góry