29 maja w Zębowicach odbyła się Gala podsumowująca konkurs literacki pt. „Moja wieś-moje miejsce”. To już piąta edycja konkursu literackiego, który polegał na napisaniu prac w następujących trzech kategoriach:
- ciekawe miejsce LGD,
- opowiadanie lub legenda podkreślające specyfikę i historię terenu LGD,
- osoba, która w szczególny sposób przyczyniła się lub przyczynia do rozwoju lub promocji obszaru LGD.
Do konkursu zgłoszono 54 prace, w sumie wzięło w niej udział 55 uczestników. Prace opiniowała grupa specjalistów wytypowanych z każdej gminy. I my – gimnazjalistki z PG Turawa, przygotowałyśmy co nieco na konkurs pod okiem Pani Sabiny Węgrzyn-Gaweł. Trzy osoby napisały ciekawe prace o osobie, która jest dla nich bohaterem – Karolina Knopp o naszym Panie Wójcie (Waldemarze Kampa), Joanna Balcer o instruktorce jazdy konnej (Magdzie Wienke) oraz Natalia Łazarz o słynnym nauczycielu i autorze historycznej książki (Jerzym Farys). Z kolei ja napisałam pracę o LKS-ie Silesius Kotórz Mały. Podczas Gali naprawdę nie można było się nudzić. Otwarcia imprezy dokonały Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Stellmach oraz Prezes LGD Kraina Dinozaurów Pani Anna Golec. W dalszej części widowiska gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej fundowali nam moc wrażeń i przeżyć swoimi występami. Wystrój tak dużej sali na pewno wymagał dużo pracy i poświecenia, mimo to organizatorzy przepięknie ją udekorowali. Widok licznych rekwizytów, kwiatów, plakatów naprawdę cieszył oko. W końcowej części imprezy miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste rozdanie nagród.

Aleksandra Madera, klasa II b, PG Turawa

P.S. Na uwagę zasługuje fakt, iż został doceniony talent naszej uczennicy Aleksandry Madery, której praca została szczególnie wyróżniona i zajęła 3 miejsce w kategorii „Ciekawe miejsce LGD”. Pozostałe uczennice zostały także nagrodzone drobnymi upominkami, więc każda wróciła z pamiątką do domu po dniu pełnym wrażeń i emocji. Serdecznie wszystkim gratulujemy i już dzisiaj zachęcamy dziewczyny oraz innych gimnazjalistów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!

Sabina Węgrzyn-Gaweł

Zachęcamy internautów do zapoznania się z pracami napisanymi przez uczestniczki.

DOCOla Madera.doc (2,01MB)

DOCNatalia Łazarz.doc (385,50KB)

DOCKarolina Knopp.doc (966,00KB)

ODTJoanna Balcer.odt (1,91MB)

foto.jpeg

 

 

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 25-06-2014 13:06

Przewiń do góry