europejski fundusz rozwoju wsi polskiej - logo.jpeg Jeśli śpiewanie jest Twoją pasją i marzy Ci się nagranie płyty – weź udział w projekcie „Jazzmania – Zapomniane piosenki” i zabłyśnij na polskiej scenie muzycznej! Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaprasza młodych wokalistów z terenów wiejskich do udziału w bezpłatnych warsztatach muzycznych. Ich uczestnicy staną przed szansą nagrania płyty pod artystyczną opieką Marka Niedźwieckiego. Zgłoszenia można przesyłać od 24 lutego do 12 marca br.

Nauka śpiewu i doskonalenie swoich umiejętności pod okiem profesjonalistów, współpraca ze znanymi, polskimi muzykami jazzowymi, a dla najlepszych – udział w nagraniu płyty pt. „Zapomniane piosenki”, która powstanie przy współpracy EFRWP z Markiem Niedźwieckim, saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim oraz Stowarzyszeniem Orkiestry Jazzowej. Przed szansą realizacji swoich marzeń, staną uczestnicy muzycznego projektu EFRWP – „Jazzmania - Zapomniane piosenki”.

Szukamy wokalistów – pasjonatów, którzy mają niecodzienne i indywidualne podejście
do muzyki, chcą pracować nad swoimi umiejętnościami i nie wyobrażają sobie życia bez śpiewu. Takich osób na terenach wiejskich jest wiele, jednak nie zawsze mają one możliwości, aby rozwijać swój talent i pasję. Często brakuje im również odwagi, aby wybrać trudną drogę, jaką jest kariera muzyka czy piosenkarza
– mówi Sylwester Ostrowski, prezes Stowarzyszenia Orkiestry Jazzowej w Szczecinie. – Chcemy, aby nasze warsztaty były dla takich osób pierwszym krokiem do sukcesu i uświadomiły im, że ich marzenia mogą się spełnić – dodaje.

Projekt EFRWP skierowany jest do osób w wieku od 16 do 30 lat, które zamieszkują tereny wiejskie i składa się z dwóch etapów: warsztatów muzycznych prowadzonych przez profesjonalnych muzyków i nauczycieli śpiewu oraz – dla najlepszych – udziału w nagraniu płyty pt. „Zapomniane piosenki”. Na płycie znajdą się utwory wybrane przez dziennikarza muzycznego Marka Niedźwieckiego, nagrane przez Sylwestra Ostrowskiego oraz innych artystów polskiej sceny jazzowej.

Zgłoszenia do programu – wypełniony formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.efrwp.pl wraz z dwoma nagraniami w formacie MP3 – chętni mogą przesyłać drogą elektroniczną na adres w terminie od 24 lutego do 12 marca br. Spośród nadesłanych zgłoszeń, komisja konkursowa wybierze 20 osób, które zostaną zaproszone do udziału w warsztatach.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.efrwp.pl

O Jazzmanii:
Projekt „Jazzmania” skierowany jest do osób z terenów wiejskich, uzdolnionych muzycznie i wokalnie, które są zainteresowane rozwijaniem swoich umiejętności oraz poszerzeniem swoich horyzontów z zakresu muzyki jazzowej i rozrywkowej. Program ma na celu edukację i popularyzację twórczości muzycznej, kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej oraz stworzenie możliwości doskonalenia warsztatu instrumentalnego i wokalnego.
W I edycji projektu pod nazwą „Jazzmania w Stodole” wzięło udział 18 osób, w wieku od 16 do 24 lat z czterech województw: podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz zachodniopomorskiego. Podczas warsztatów, które odbyły się w dniach 27-30 sierpnia 2013 r. w Kamionce/k. Nidzicy, uczestnicy zostali podzieleni na sześć grup tematycznych stosownie od swoich muzycznych zainteresowań: perkusja, gitara basowa/kontrabas, instrumenty klawiszowe, instrumenty dęte, gitara oraz wokal. Zajęcia poprowadzili znani przedstawiciele polskiego i światowego jazzu: Sylwester Ostrowski, Fraancesco Bruno, Joanna Knitter, Reggie Moore, Essiet Okon Essiet oraz Newman Taylor Baker.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.efrwp.pl

O EFRWP:
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od blisko 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wspieraniu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej i rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie. Od samego początku istnienia EFRWP aktywnie działa na rzecz edukacji oraz wyrównywania szans dzieci i młodzieży, zamieszkujących wsie i małe miasta.

Więcej informacji na stronie: www.efrwp.pl

Kontakt dla dziennikarzy:
Justyna Iżycka, ITBC Communication
Tel.: 22 250 49 20, 698 444 432
Email:

Kontakt do EFRWP:
Karolina Lupa, EFRWP
Tel.: 22 639 87 63
Email:

Jazzmania_plakat.jpeg

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 25-02-2014 09:19

Przewiń do góry