Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Zawada CUP 2011 - Wakacyjny Festyn Piłkarski

Zawada Cup 2011 baner 2.jpeg

„Zawada Cup” był kolejną w tym roku propozycją Młodzieżowej Rady Gminy Turawa dla wszystkich, którzy tym razem chcieli rywalizować na boisku piłkarskim.

      Turniej, który został zapoczątkowany w Zawadzie w roku 2000, a teraz poszerzono jego ideę rozegrano w ramach Wakacyjnego Festynu Piłkarskiego. W organizację imprezy włączyła się Gmina Turawa oraz Rada Sołecka Wsi Zawada, LZS Zawada i OSP Zawada.

       Zmagania turniejowe, które rozpoczęliśmy o godzinie 14.00 od meczy grupach eliminacyjnych zakończyły się po godzinie 19.00. W finałach, w meczu o trzecie miejsce drużyna Von Garnier Turawa pokonała ekipę „Bandziory Wróciły” z Osowca. W meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużyny z Zawady. Naprzeciw siebie stanęła najmłodsza drużyna turnieju (Zimny Lech) i drużyna złożona z ojców i synów (Pustynna Burza Ug). Po ciekawym meczu z zwycięstwa cieszyli się zawodnicy "Pustynnej Burzy Ug".

      Obok rywalizacji na boisku dla wszystkich uczestników festynu przygotowano konkurencje sprawnościowe. Najciekawsze z nich to m. in slalom z piłką z zawiązanymi oczami. O bilet do kręgielni Batida w Osowcu walczyli chętni, którzy zapisali się do konkursu rzutów karnych „Bramkarz kontra” Ponad 30 osób wykonywało rzuty karne, aż do wyłonienia najlepszego strzelca.

     O godzinie 19.30 w obecności przedstawicieli lokalnych władz oraz współorganizatorów zaprosiliśmy zwycięskie drużyny i zawodników nagrodzonych indywidualnie pod namiot by wręczyć im pamiątkowe dyplomy i puchary. W ceremonii nagradzania zwycięzców wziął udział Wójt Gminy Turawa, pan Waldemar Kampa, Przewodniczący Rady Gminy Turawa, pan Adam Prochota, Sołtys Wsi Zawada, pan Józef Datko, a także przedstawiciele LZS Zawada w osobach prezesa, pana Helmuta Brandta i członka zarządu, pana Andrzeja Krok, Turniej odwiedził również zastępca Wójta Gminy Turawa, pan Sławomir Kubicki.

 

Zgłoszone drużyny

 

„Zimny Lech”, „Von Garnier”, „Bandziory Wróciły”, „Pustynna Burza Ug”, „Różowe Flamingi”, „Kosiarze”, „Jemielnica II”, „Team Coroplast”, „FC Pampeluna”, „FC Biadacz”, „Kotorziki”

 

      Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Damiana Sajdak z drużyny „Bandziory Wróciły”, najlepszym bramkarzem okazał się Marek Czech z drużyny FC Pampeluna, a korona króla strzelców przypadła Patrykowi Badura z „Zimnego Lecha”

 

Klasyfikacja turnieju

1 miejsce – „Pustynna Burza Ug” Zawada

2. miejsce – „Zimny Lech” Zawada

3. miejsce – „Von Garnier” Turawa

      Po emocjach sportowych przyszedł czas na świętowanie sukcesów i rozpamiętywanie porażek, a że wszystko miało się odbywać w miłej wakacyjnej atmosferze trafionym zakończeniem imprezy była zabawa taneczna, na którą zaprosił zespół „SWING” Młodzi muzycy nie pozwolili gościom za długo przesiadywać przy stołach i raz pro raz zapraszali wszystkich do tańca. Na zakończenie Wakacyjnego Festynu Piłkarskiego „Zawada Cup” 2011 zgromadzeni uczestnicy zabawy mogli zobaczyć na niebie krótki pokaz fajerwerków.

       "Zawada Cup" 2011 połączył w sobie rywalizację sportową, aktywne spędzenie wakacyjnego popołudnia i dobrą zabawę. Co ważne impreza pokazała, że młodzież może zorganizować wydarzenie razem z dorosłymi, a także, że jedną imprezę może zgodnie zorganizować kilka organizacji. Bardzo nas cieszy, że dorośli mieszkańcy Zawady i całej okolicy odwiedzili nasz festyn dając tym samym znak, że potrafią się bawić razem z nami.

 

 Dziękujemy !

 

       Przy okazji realizacji tego projektu bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli razem z Młodzieżową Radą Gminy podjąć się jego realizacji.

      Podziękowania kierujemy do Urzędu Gminy w Turawie, a także do współorganizatorów festynu, którymi była Rada Sołecka Wsi Zawada, LZS Zawada, OSP Zawada, Grupa SBRT. Za wsparcie chcemy również podziękować Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzie oraz radnym Gminy Turawa z Zawady w osobach pana Joachima Klotka i Andrzeja Skrzipczyk.

       Specjalne podziękowania ślemy również do Rady Sołeckiej Zakrzowa Turawskiego z panem sołtysem Jerzym Zubeilem na czele, a także do przedstawicieli klubu LZS Stal Osowiec i sędziego zawodów, pana Franciszka Jończyk. Państwa pomoc okazała się nieoceniona. Sponsorowi turnieju - Kręgielni Batida z Osowca dziękujemy za wsparcie imprezy, za obsługę logistyczną festynu składamy podziękowania panu Krystianowi Kulawik.  

       Nie zapominamy również o pojedynczych osobach, które aktywnie i spontanicznie pomagały nam już przy samej „fizycznej” realizacji projektu na miejscu w Zawadzie.

 

     Zdjęcia z imprezy dostępne są w zakładce Młodzieżowa Rada Gminy Turawa oraz na stronie www.sbrt.w8w.pl

 

Projekt z ramienia Młodzieżowej Rady Gminy Turawa realizowali: Sabina Nowak, Oliwer Kubus, Julia Czech, Natalia Fira, Martina Nowak, Kamil Neumann, Denis Miron, Żaneta Nowak, Justyna Tieleczek, Marlena Neumann, Michał Budnik, Sebastian Klotka.

 

 Młodzieżowa Rada Gminy Turawa

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.