zdjęcie słoneczka, logo Lata w Zawadzie.jpeg Lato w Zawadzie 2011 to kontynuacja rozpoczętej przed kilkoma laty imprezy, w tym roku o tyle wyjątkowej, bo organizatorom przewodniczył nowy sołtys.
Na wszystkich, którzy znaleźli się na festynie w sobotę od popołudnia czekały atrakcje sportowe. Swój turniej drużyn 7 osobowych rozgrywały amatorskie drużyny juniorów i seniorów z Zawady i okolicy. Zwyciężyła drużyna „Klawiszy”, która otrzymała z rąk sołtysa, puchar „Lata w Zawadzie”. Najmłodsi uczestnicy festynu mogli liczyć na ciekawe gry i zabawy w bloku konkurencji sprawnościowych. Chmury znad Zawady starał się rozgonić kabaret „Wesoły Masorz i Przyjaciele”, którego występ zgromadził pod namiotem sporą publiczność. Duża dawka humoru i radosna muzyka były dobrym wprowadzeniem do wieczornej zabawy tanecznej, na której przygrywał zespół „New Stars”.
Drugi dzień festynu przywitał organizatorów ścianą deszczu. Od rana trwały prace związane z osuszeniem placu festynowego i uszczelnieniem niestety wysłużonego namiotu. Wielu z tych, którzy przemoknięci walczyli z aurą nie wierzyło już, że pod namiot zawitają goście. Jednak przed rozpoczęciem imprezy, ktoś zauważył promyk słońca, który jak się potem okazało wystarczył do tego, aby opady ustały. Po oficjalnym rozpoczęciu festynu przez sołtysa, pana Józefa Datko na scenie zaprezentował się Zespół Dęty „La Capella” z Prószkowa. Jak się okazało występ młodych muzyków był dobrym sposobem na rozgrzanie publiczności. Mimo grząskiego boiska i niskiej temperatury kibice LZS Zawada rozegrali z zawodnikami klubu rewanż sprzed dwóch lat. Uczestnicy festynu w pokazie, jaki przeprowadziła OSP Zawada i OSP Bierdzany przeszli również przyśpieszony kurs pierwszej pomocy i zapoznali się z zadaniami, jakie codziennie podejmują strażacy. Ku zadowoleniu organizatorów o 17.00 – w godzinie zaplanowanego koncertu zespołu „HaNuta” namiot był już zapełniony gośćmi, którzy bawili się przy znanych śląskich melodiach. Na koniec imprezy zarówno organizatorzy, mieszkańcy i goście przymierzali się do zabawy tanecznej. Wieczór i noc (bez opadów i z gwieździstym niebem) przetańczyliśmy przy muzyce zespołu „Atlantis”.

Mimo niesprzyjającej pogody serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili festyn i razem z nami przywitali lato.

Rada Sołecka
Zawada

 


zdjęcie słoneczka, logo Lata w Zawadzie.jpeg Podziękowania za pomoc w organizacji imprezy kierujemy szczególnie do członków LZS Zawada, OSP Zawada, Szkoły Podstawowej i całej obsługi zarówno „Zawadzkiej Cegiełki” jak i stoisk gastronomicznych.
Bardzo cieszymy się również z pomocy pojedynczych osób, dzięki którym organizacja festynu była możliwa. Podziękowania należą się także wszystkim, tym, którzy spontanicznie walczyli z osuszaniem placu festynu w niedzielny poranek. Za zaangażowanie dziękujemy.
Za wsparcie składamy podziękowania wszystkim drogim sponsorom, których przedstawiamy niżej.

Przewodniczący
Komitetu Organizacyjnego
Sołtys Wsi Zawada
Józef Datko


 


Sponsorzy Lata w Zawadzie 2011

Mieszkańcy Wsi Zawada
oraz

pani Dorota Wach
Hurtownia „AGRA”, Opole, Roman Kozieł
„KURCZAKI”, Henryk Baron
Zakład Eksploatacji Kruszywa Naturalnego, Paweł Grabowski
Hurtownia „DURAL”
Usługi Transportowo – Sprzętowe, Jerzy Wiench
Hurtownia Kamienia „BUD STONE”, Łubniany
Bar „BULIS”, Zawada, Stanisław Bulski
Centrum Ogrodnicze „TWÓJ OGRÓD”, Zawada, Katarzyna i Marek Miś
P.P.H.U „PEGAZ”, Grzegorz Klaub
Stacja Paliw Moczydłowski
Zakład Remontowo – Budowlany, Paweł Nowański
Usługi Transportowe, Alfred Kaczmarek
Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w TurawieLato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011 Lato w Zawadzie 2011

Zdjęcia wykonał i udostępnił Pan Rafał Moj

Więcej zdjęć z festynu można znaleźć na stronie internetowej zespołu SBRT www.sbrt.w8w.pl

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 08-07-2011 12:57

Przewiń do góry