Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Wieczór Opłatkowy dla seniorów w Zawadzie

 

Tradycją stał się Wieczór Opłatkowy dla seniorów w Zawadzie, który zorganizowany został przez Sołtysa pana Andrzeja Skrzipczyka, Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich oraz pozostałych mieszkańców pod kierunkiem pani Jolanty Wacławek.

Nagłośnienie oraz prowadzenie Wieczoru Opłatkowego powierzono Grupie muzycznej SBRT, która wzorowo wykonała swoje zadanie.

W tym roku spotkanie to odbyło się 6 grudnia, a rozpoczęło się nieszporami w kościele parafialnym. Następnie zaproszeni seniorzy przeszli do salki katechetycznej, w której już gościła świąteczna atmosfera. Piękne dekoracje, choinka, nakryte stoły, opłatek… od razu wprawiły wszystkich w ten magiczny nastrój.

Seniorów powitał bardzo serdecznie sołtys wsi pan Andrzej Skrzipczyk, a proboszcz Henryk Cieślik poświęcił opłatki, którymi dzieląc się życzyli wszystkiego dobrego, a najwięcej zdrowia. Po życzeniach zasiedli do wieczerzy wigilijnej (barszcz z uszkami, ryby, ziemniaki, kapusta z grzybami, tradycyjna makówka, kompot…), którą przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich.     

Nie zabrakło również kolęd w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pani Marioli Kulawik oraz solowego występu Ani Malek.

Dzień 6 grudnia jest przecież świętem Mikołaja! Nie ominął on salki katechetycznej i wpadł z wizytą do seniorów razem z dwoma pomocnikami. Jakie było zdziwienie na twarzach, gdy Święty Mikołaj zapytał jedną z seniorek czy była grzeczna?! Oczywiście jak przystało najstarszym mieszkańcom Zawady wszyscy byli grzeczni i otrzymali od Świętego Mikołaja po słodkim upominku.

Przy kawie, herbacie, cieście i piernikach seniorzy wspólnie odśpiewali kolędy, pod przewodnictwem Ani Malek oraz przy akompaniamencie organisty pana Daniela Jonczyka.

Śmiało można stwierdzić, iż Wieczór Opłatkowy należał do udanych. Widać było zadowolenie na twarzach seniorów, którzy swoją wysoką frekwencją pokazali, iż takie spotkania im się podobają i z pewnością za rok znów zagoszczą na Wieczorze Opłatkowym.

 IMGP1803.jpeg IMGP1799.jpeg IMGP1804.jpeg IMGP1807.jpeg
IMGP1808.jpeg IMGP1809.jpeg IMGP1815.jpeg
IMGP1818.jpeg IMGP1820.jpeg
IMGP1829.jpeg IMGP1831.jpeg
IMGP1838.jpeg IMGP1841.jpeg IMGP1842.jpeg
IMGP1844.jpeg IMGP1843.jpeg IMGP1845.jpeg IMGP1849.jpeg
IMGP1851.jpeg IMGP1853.jpeg IMGP1856.jpeg
 
 
Opracowała
Magdalena Sadowska

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.