fot. Mariusz Jarzombek W poniedziałek 27 maja 2013 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Gminy w Turawie odbyło się spotkanie autorskie z Jerzym Farysem, twórcą nowej publikacji -dwutomowej Księgi historii Ziemi Turawskiej. Nie zawiedli licznie zgromadzeni miłośnicy lokalnej historii. Przybyły głównie osoby, które miały duży wkład w powstanie tej publikacji. Wśród zaproszonych gości byli licznie zgromadzeni mieszkańcy, głównie z terenu Gminy Turawa, miejscowi kapłani, jak również siostry zakonne wywodzące się z pobliskich Węgier, a obecnie przebywające w Trzebnicy i Ołdrzychowicach Kłodzkich. Jerzy Farys opowiadał zebranym uczestnikom spotkania o tajnikach zbierania materiałów do tej publikacji i jej powstania. Nie obyło się bez pytań, na które autor bardzo chętnie odpowiadał.

Wójt Gminy Turawa Waldemar Kampa w gorących słowach podziękował autorowi Księgi historii Ziemi Turawskiej Jerzemu Farysowi za jego zaangażowanie i pasję w spisaniu historii Ziemi Turawskiej. Obdarował autora pamiątkową tabliczką, a jego żonę dużym bukietem kwiatów, za cierpliwość i częstą nieobecność męża w czasie tworzenia publikacji.

Po dwugodzinnym spotkaniu Jerzy Farys osobiście wręczył uczestnikom dwutomowy komplet książek, a zainteresowani otrzymali autograf wraz z dedykacją autora. Nie obyło się oczywiście bez życzliwych słów podziękowań za wkład w tworzenie historii lokalnej.


  DSC09301.jpeg DSC09304.jpeg DSC09306.jpeg DSC09308.jpeg

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 06-06-2013 07:40

Przewiń do góry