Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Informacja Wojewody Opolskiego o cyfryzacji naziemnego sygnału telewizyjnego

odbiór cyfrowy.jpeg Na podstawie Ustawy z dnia 30 czerwca 2011r. o wdrażaniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. Nr 153, poz. 903), od jesieni ubiegłego roku trwa w Polsce proces cyfryzacji naziemnego sygnału telewizyjnego. Pozwoli on na dostęp do szerokiej oferty programowej, emitowanej przez stacje telewizji publicznej i komercyjnej, przy lepszej jakości obrazu i dźwięku.

Na większości terenu województwa opolskiego cyfryzacja telewizyjnego sygnału analogowego nastąpi w dniu 22 kwietnia bieżącego roku. Wcześniej, bo już 19 marca b.r. proces ten obejmie część terenów gmin Kietrz i Branice w miejscowościach, w których programy telewizyjne w systemie analogowym, są odbierane jedynie z nadajnika Wisła. Najpóźniej, bo 20 maja b.r. cyfryzacja obejmie część terenów gminy Byczyna, na których analogowy sygnał jest odbierany jedynie ze stacji nadawczej w Kaliszu oraz część terenów gminy Polska Cerekiew, na których analogowy sygnał jest odbierany jedynie ze stacji nadawczej w Katowicach.

Proces wyłączenia sygnału analogowego i przejście na sygnał cyfrowy, wiąże się  z koniecznością wykonania przez odbiorców programów telewizyjnych w systemie analogowym szeregu czynności związanych z dostosowaniem anteny telewizyjnej  oraz telewizora do odbioru sygnału cyfrowego.

Osoby do kontaktu:

1. Jerzy Janik - Pełnomocnik Wojewody Opolskiego ds. Cyfryzacji Telewizji Naziemnej
Opolski Urząd Wojewódzki, Wydział Infrastruktury i Nieruchomości,
- tel. 77 4524 682 lub 664456750,
- e-mail:

2. Jacek Szopinski- Rzecznik Prasowy Wojewody Opolskiego
Opolski Urząd Wojewódzki, biuro prasowe Wojewody
- tel. 77 4524 330
- fax 77 4524 705
- e-mail:

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.