Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Graf von Garnier powrócił do Turawy

3 listopada 2012 r. w Kotorzu Wielkim pochowano szczątki ostatniego właściciela Turawy – Hubertusa von Garniera.
Pogrzeb hrabiego rozpoczął się mszą św., której przewodniczył ks. proboszcz parafii p.w. św. Michała – Rajmund Kała. Inicjatorką przeniesienia prochów grafa z Bawarii była jego wnuczka Beatrix Dechambenoit a sam dzień 3 listopada nie został wybrany przypadkowo. W tym dniu przypada święto Huberta, patrona myśliwych, a jak wiadomo hrabia z zamiłowania był myśliwym. Po mszy św. urnę z prochami Hubertusa von Garniera w asyście szwadronu kawalerii odprowadzono do kaplicy przedpogrzebowej gdzie spoczął obok szczątków innych członków rodziny. Z grobu hrabiego z Bawarii przeniesiono drewnianą płaskorzeźbę Chrystusa Miłosiernego, którą zamieszczono na ścianie kaplicy.
Uroczystość zakończyła się spotkaniem w sali „Pod Lipą” gdzie zaproszeni goście oraz mieszkańcy wysłuchali wykładu o wkładzie rodziny von Garnier w rozwój śląskiej kultury i gospodarki, który wygłosił Hans-Detlev von Garnier.

DSC09009 - Kopia.jpeg DSC09018 - Kopia.jpeg DSC09025 - Kopia.jpeg

DSC09037 - Kopia.jpeg DSC09057 - Kopia.jpeg DSC09141 - Kopia.jpeg

Zdjęcia wykonał: Zygfryd Mazur
 

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.