2672.jpeg Jak co roku w październiku Opolskie Centrum Onkologii z okazji Dnia Walki z Rakiem Piersi, przypadającego na 17 października, organizuje  „Marsz Nadziei”, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 14 października w godz. 12.00-14.30.

Jest to znacząca impreza o charakterze wojewódzkim, która w stolicy regionu odbędzie się już po raz  siódmy. Jej celem jest zamanifestowanie potrzeby zjednoczenia się wszystkich Opolan w walce z chorobami nowotworowymi. Przede  wszystkim jednak służy propagowaniu wiedzy o profilaktyce nowotworowej i ściśle z nią związanym zdrowym stylem życia. Jego zasady ujęte są w 11 zaleceniach Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, który do zdrowego stylu życia zalicza również udział kobiet i mężczyzn w bezpłatnych badaniach przesiewowych, mających na celu wczesne wykrywanie nowotworów:  piersi, szyjki macicy i jelita grubego.

            O znaczeniu Marszu Nadziei m.in. świadczy fakt, że patronat nad nim objęli: marszałek województwa Józef Sebesta, wojewoda opolski Ryszard Wilczyński i prezydent Opola Ryszard Zembaczyński.

Zbiórka uczestników oraz formowanie pochodu zacznie się ok. godz. 12 w parku na pl. Wolności, w pobliżu Grabówki; przed marszem planowane są okolicznościowe przemowy zaproszonych gości oraz lekarzy onkologów. Organizator przygotował dla uczestników atrakcyjne gadżety, m.in. kilkaset parasoli (w tym roku w kolorze różowym i zielonym), balony, ulotki i inne materiały, promujące profilaktykę nowotworową.

W trakcie przemarszu trasą: od parku przy pl. Wolności, poprzez ul. Mozarta, deptak na ul. Krakowskiej, w stronę wschodniej pierzei Rynku i dalej ulicami: Książąt Opolskich, Katedralną, Koraszewskiego do pierzei zachodniej Rynku, wzdłuż pierzei południowej do ul. Krakowskiej i z powrotem na pl. Wolności - rozdawane będą przechodniom ulotki, związane tematycznie z celem Marszu.

Zakończenie przewidziane jest na godz. 14 - 14.30, m.in. występem mażoretek z Ozimka oraz Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie- Koźlu.

PlakatA2_MarszNadziei_2012.jpeg

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 11-10-2012 11:24

Przewiń do góry