Choć nie obyło się bez drobnych wypadków i stłuczeń, po przejechaniu na rowerach ok. 3700 km przez 11 państw grupa 8 śmiałków „Koło na rowerze” dotarła cało i zdrowo do celu. Niektórzy znali się z uczelni PWSZ z Nysy, inni dowiedzieli się o wyprawie z Internetu i tak chęć przeżycia wakacyjnej przygody połączyła ich wspólnym celem, m.in. dotarcia nad Morze Czarne.

Katarzyna Klimek, Kamila Czuczwara, Michał Chorąży, Artur Machura, Mariusz Ładyga, Paweł Bartnik, Rafał Głowacki i Michał Kuncer spędzili razem na rowerach 25 dni by w pogoni za szczytnymi celami przemierzyć szmat drogi. Bez względu na pogodę dziennie mieli do pokonania ok. 150 km. Na swojej drodze spotkali wielu życzliwych ludzi, zobaczyli wiele ciekawych miejsc, przeżyli wspaniałą przygodę. 25 września br. po godz. 17 dotarli pod Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu, gdzie czekali na nich ich najwierniejsi kibice - rodzice, znajomi, bez których wsparcia trudno byłoby im się wybrać w taką podróż.

Po muzycznym przywitaniu, którego wykonawcą był zespół Andantino z Węgier i po przywitaniu wszystkich obecnych osób głos zabrał Wójt Gminy Turawa – Pan Waldemar Kampa, który na ręce Katarzyny Klimek - organizatorki a zarazem naszej mieszkanki, złożył serdeczne gratulacje dla całej grupy rowerowej oraz wręczył upominki.

Niewątpliwie najciekawszą częścią tego spotkania była prezentacja wykonana przez uczestników wyprawy i ich opowieści o tym, co ich spotkało na drodze. Można by ich tak słuchać godzinami jednak mieli oni przed sobą jeszcze jeden etap do pokonania. Ostateczną metą była PWSZ w Nysie, spod której 1 września wyruszali by zdobyć środki m.in. na wysłanie 100 dzieci na prawdziwe wakacje.

DSC08696.jpeg DSC08711.jpeg DSC08714.jpeg

DSC08722.jpeg DSC08730.jpeg DSC08734.jpeg

DSC08740.jpeg DSC08742.jpeg DSC08750.jpeg

Więcej informacji na: www.kolonarowerze.pl
 

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 26-09-2012 11:24

Przewiń do góry