Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Zapraszamy na MARSZ NADZIEI 2009

Z okazji corocznego Dnia Walki z Rakiem Piersi, który corocznie przypada na dzień 17 października, Opolskie Centrum Onkologii po raz kolejny zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w Marszu Nadziei”, który odbędzie się w niedzielę, 18 października w Opolu pod patronatami: Marszałka Województwa Józefa Sebesty, Wojewody Opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego oraz Prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego.


„Marsz Nadziei” o charakterze ogólnowojewódzkim organizowany jest w stolicy regionu już po raz czwarty, w celu zamanifestowania potrzeby zjednoczenia się wszystkich w walce z chorobami nowotworowymi oraz propagowania wśród mieszkańców naszego województwa wiedzy o profilaktyce nowotworowej, a przede wszystkim o profilaktyce raka piersi, której wydatnie służą bezpłatne badania mammograficzne, wykonywane w ramach skryningu.


W trakcie przemarszu – od sceny w parku przy pl. Wolności, przez ul. Mozarta, rondo i deptak na ul. Krakowskiej w stronę wschodniej pierzei Rynku i dalej ulicami: Książąt Opolskich, Katedralną, Koraszewskiego do pierzei zachodniej oraz południowej Rynku, i z powrotem na pl. Wolności - rozdawane będą ulotki, związane tematycznie z celem Marszu oraz ogólnie pojmowaną profilaktyką nowotworową. Dla uczestników Marszu przewidziano gadżety, m.in. parasole i balony.


Pochód zacznie się formować ok. godz. 12 i przed wyruszeniem okolicznościowe mowy wygłoszą zaproszeni goście oraz organizatorzy.
Marsz Nadziei ’2009 uświetnią występy: zespołu country Waldka Nowaka, oraz słynnych ozimskich mażoretek, które zaprezentują układy taneczne w rytm Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie –Koźlu.


Impreza winna zakończyć się w godz. 14-14.30.

 

marsz2009.jpeg

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.