Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Sandacz Turawy 2009

W dniach 25-26 lipca 2009r., na zbiorniku Jeziora Dużego rozegrane zostały dwie tury spinningowych zawodów z cyklu Grand Prix Polski - "Sandacz Turawy 2009". W zawodach wzięło udział 38 członków drużyn klubów wędkarskich z całego kraju oraz zawodnicy startujący indywidualnie. Łącznie w zawodach startowało 85 wędkarzy, w tym członkowie kadry narodowej Polski. Od 3 lat zawody te rozgrywane są na tzw. żywej rybie, czyli każda złapana sztuka jest od razu zgłaszana przez zawodnika, mierzona przez sędziów i wypuszczana do wody. Podczas zawodów złowiono 384 ryby (104 sandaczy, 7 szczupaków i 273 okoni). Najdłuższą rybę zawodów o długości 73,5 cm, złowił Ryszard Łyżniak z klubu KWS Szóstka Warszawa.

Drużynowo zwyciężyła reprezentacja KWS "Lorbas" Mokotów przed WKS "Konger" Krosno Odrzańskie i KW "Orka" Pruszków.

Indywidualnie najlepiej łowili Bogdan Antkowiak z WKS "Nurt" Książ Wielkopolski.Drugi był Łukasz Panas (KW "Colmic" Wrocław), trzeci Rajmund Litwiński (Mistrall Fishing Team Sobieski Warszawa).

Najlepsi wędkarze otrzymali puchary wręczone przez Pana Mariana Magdziarza -prezesa Zakrządu Okręgu PZW w Opolu w asyście wiceprezesa Jana Gluecka, Wójta Gminy Turawa Waldemara Kampy oraz głównego sędziego zawodów, Marcelego Czerwińskiego z Sandomierza.

sandacz2.jpeg sandacz4.jpeg sandacz1.jpeg


 

Publikacja Magdalena Sadowska

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.