Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Zaproszenie do debaty.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce organizuje debatę z cyklu "Quo vadis, Europo?". Debata, poświęcona nowym wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską, rozpocznie się 6 listopada br. (czwartek) o godz. 17.00 w Hotelu Mercure w Opolu, ul. Krakowska 59. Patronat medialny nad spotkaniem objęli: Radio Opole i Nowa Trybuna Opolska.
Gościem debaty będzie Hartmut Koschyk, Deputowany do Bundestagu, Sekretarz Parlamentarny Grupy Krajowej CSU w Niemieckim Bundestagu, członek Rady Fundacji ds. Rozliczenia Dyktatury SED, Rady przy Pełnomocniku Federalnym d/s dokumentów Służby Bezpieczeństwa byłej NRD oraz Kuratorium "Fundacji Archiwum Partii i Organizacji Masowych NRD", od 1990 roku członek Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej w Bundestagu.
Moderacja spotkania: dr Rudolf Urban, kierownik redakcji radiowej "Schlesien Aktuell" (Pro Futura Sp. z o.o.).
Listopadowa debata, jak to już się stało dobrą, trzyletnią tradycją Domu, poruszać będzie aktualne tematy związane z Unią Europejską, rolą Polski i Niemiec w Europie oraz stosunkami polsko-niemieckimi na arenie europejskiej. Tym razem pochylimy się nad bieżącymi problemami i wyzwaniami stojącymi przed polskimi i niemieckim rządami i obywatelami w kontekście procesów, zmian i wydarzeń zachodzących w Unii Europejskiej i na świecie oraz rzeczywistymi i potencjalnymi obszarami polsko-niemieckiej współpracy w zakresie kształtowania przyszłości Europy. Nie bez znaczenia podczas dyskusji będzie aktualna sytuacja na rynkach finansowych i jej wpływ na jedność Europy. Porozmawiamy również o dopiero co zakończonym Szczycie UE i jego przesłankach na najbliższą przyszłość.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w debacie drogą mailową lub telefonicznie do dnia 3 listopada br.

Kontakt: Anna Antoniak-Tannenberg, tel. 032 2324902 wew. 222, fax: 032 2324901, e-mail: . Udział w debacie jest bezpłatny.
Po debacie – około godz. 19.00 – zapraszamy na poczęstunek.
 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.