Warszawa, 11.07.2008

informacja prasowa

 

 

RUSZA KONKURS LITERACKI IV EDYCJI DOLINY KREATYWNEJ

 

Rusza kolejny konkurs w ramach IV edycji projektu stypendialnego TVP S.A. dla młodych artystów „Dolina Kreatywna”. Od 11 lipca do 29 sierpnia 2008 r. organizatorzy czekają na prace z dziedziny Literatura. Jury złożone z uznanych pisarzy i znawców literatury podzieli między najzdolniejszych młodych twórców 15 tys. zł stypendium. Jedyne kryterium zgłaszania się do konkursu to wiek – mogą wziąć w nim udział osoby między 14 a 25 rokiem życia.

 

Konkurs jest adresowany zarówno do doświadczonych twórców z osiągnięciami, jak i tych, którzy stawiają w literaturze swoje pierwsze kroki. Można zgłaszać do niego dowolne formy literackie – wiersze, prozę, esej, dramaty, scenariusze, a także komiksy (w ich przypadku będzie oceniana jedynie warstwa literacka). Przy ich ocenie Jury będzie się kierowało kryteriami walorów artystycznych i intelektualnych, oryginalności i ujęcia tematu oraz warsztatu literackiego. Pełny regulamin konkursu oraz dokumenty niezbędne do wzięcia w nim udziału można pobrać ze strony internetowej projektu: www.dolinakreatywna.tvp.pl.

 

Wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz prace konkursowe należy wysyłać do 29 sierpnia 2008 r. na adres dolina.kreatywna@waw.tvp.pl. Osoby biorące udział w konkursie mogą zgłaszać się do niego same lub być zgłaszane przez szkoły, uczelnie, domy kultury, fundacje, pracownie, ale jedynie za zgodą osoby zgłaszanej i po akceptacji formularza zgłoszeniowego.

 

Werdykt Jury zostanie ogłoszony podczas audycji finałowej „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka”, która zostanie wyemitowana w październiku 2008 r. na antenie TVP2, a także w telewizji interaktywnej iTVP. Audycję poprzedzą krótkie felietony „Dolina Kreatywna – co słychać?”, w których zostaną przedstawione sylwetki finalistów.

 

 

 

 

„Dolina Kreatywna” to cykliczny projekt stypendialny Telewizji Polskiej S.A. skierowany do młodych twórców (14–25 lat), który obejmuje 10 dziedzin sztuki, tj. multimedia, fotografię, literaturę, taniec, sztuki plastyczne, muzykę, teatr, film, animację kultury oraz design. Co miesiąc jest rozstrzygany konkurs w jednej z tych dziedzin – Jury złożone ze specjalistów w danej dziedzinie dzieli między najzdolniejszych ich zdaniem twórców 15 tys. zł stypendium. Celem projektu jest wspieranie młodych talentów i umożliwienie im dalszego rozwoju artystycznego. Laureaci są prezentowani na antenie TVP2 w emitowanej raz w miesiącu audycji „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka”. Przedsięwzięciu towarzyszą liczne dodatkowe inicjatywy i imprezy kulturalne. Więcej informacji na www.dolinakreatywna.tvp.pl.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Anna Kusztal-Skrobska: (22) 547 57 24, anna.kusztal-skrobska@waw.tvp.pl

Leszek Tarnowski: (22) 547 57 24, leszek.tarnowski@waw.tvp.pl

 

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 15-07-2008 11:12

Przewiń do góry