Opolskie Centrum Onkologii serdecznie zaprasza wszystkich Opolan do uczestnictwa w spotkaniu plenerowym pn. *"Chodzę, biegam - więc jestem*", które w godz. 11-14 odbędzie się w *sobotę 21 czerwca *na terenie parku największego osiedla w Opolu (dawny ZWM).

Głównym punktem imprezy promującej zdrowie poprzez aktywność fizyczną, będzie *bieg- przemarsz asfaltowymi alejkami po wytyczonej trasie długości ok.1 km*; dla jego uczestników przewidziano nagrody oraz poczęstunek.

Opolski "piknik zdrowia", którego program przewiduje także wiele innych atrakcji, m.in. *sztuczna ścianka wspinaczkowa*, *rekreacyjny festyn rodzinny z nagrodami*, mecz *unihokeja*, występ *mażoretek, *pokazy *tresury psów*, a także* kapuery* (sportu łączącego elementy sztuki walki, akrobatyki oraz tańca), odbędzie się w ramach ogólnopolskich Dni Walki z Rakiem, przypadających na czas od 4 do 24 czerwca br. Jest związany z realizacją zadań, nakreślonych w Programie Prewencji Nowotworów, będącego częścią Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Promuje jeden z podstawowych kanonów zdrowego życia, zawartych w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem: ruch i rekreację na świeżym powietrzu.

*Nie liczy się wynik, liczy się fakt - *dlatego Opolskie Centrum Onkologii na czerwcowy "piknik zdrowia" zaprasza wszystkich mieszkańców Opolszczyzny, bez względu na wiek i sprawność fizyczną: dzieci, młodzież, dorosłych, w tym oczywiście także seniorów.

piknik.jpeg

adm. J.S.

 

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 16-06-2008 12:38

Przewiń do góry