Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Rodzinny festyn rekreacyjny w Opolu.

Opolskie Centrum Onkologii serdecznie zaprasza wszystkich Opolan do uczestnictwa w spotkaniu plenerowym pn. *"Chodzę, biegam - więc jestem*", które w godz. 11-14 odbędzie się w *sobotę 21 czerwca *na terenie parku największego osiedla w Opolu (dawny ZWM).

Głównym punktem imprezy promującej zdrowie poprzez aktywność fizyczną, będzie *bieg- przemarsz asfaltowymi alejkami po wytyczonej trasie długości ok.1 km*; dla jego uczestników przewidziano nagrody oraz poczęstunek.

Opolski "piknik zdrowia", którego program przewiduje także wiele innych atrakcji, m.in. *sztuczna ścianka wspinaczkowa*, *rekreacyjny festyn rodzinny z nagrodami*, mecz *unihokeja*, występ *mażoretek, *pokazy *tresury psów*, a także* kapuery* (sportu łączącego elementy sztuki walki, akrobatyki oraz tańca), odbędzie się w ramach ogólnopolskich Dni Walki z Rakiem, przypadających na czas od 4 do 24 czerwca br. Jest związany z realizacją zadań, nakreślonych w Programie Prewencji Nowotworów, będącego częścią Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Promuje jeden z podstawowych kanonów zdrowego życia, zawartych w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem: ruch i rekreację na świeżym powietrzu.

*Nie liczy się wynik, liczy się fakt - *dlatego Opolskie Centrum Onkologii na czerwcowy "piknik zdrowia" zaprasza wszystkich mieszkańców Opolszczyzny, bez względu na wiek i sprawność fizyczną: dzieci, młodzież, dorosłych, w tym oczywiście także seniorów.

piknik.jpeg

adm. J.S.

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.