Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

20 Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON

W dniach 21 – 24 października odbyły się w Poznaniu 20 jubileuszowe Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2009. Na targach tych spotkać można było największe regiony turystyczne Polski i Europy. Wśród wystawców nie zabrakło również i naszego regionu. Gmina Turawa wspólnie z Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną wystawiła swoje stoisko. Jeziora Turawskie, bo tak nazywało się nasze stoisko, zachwalało walory turystyczne i krajobrazowe naszej Gminy. Mamy się czym pochwalić i co promować, baza turystyczna ciągle się rozwija podążając za wymaganiami turystów, a kroki czynione ku oczyszczeniu jeziora są coraz bliższe finalizacji. Nie brakuje również urokliwych miejsc, w naszych lasach ciągle jest dużo zwierząt, a do bogactwa runa leśnego nikogo nie trzeba przekonywać, nie wspominając o pozostałych jeziorach w Gminie.

Targi podzielone były na dwie części, pierwsze dwa dni były dniami branżowymi, a kolejne dwa przeznaczone były dla odbiorców indywidualnych. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, ze wskazaniem na turystykę rowerową i kajakową. Również podczas dni branżowych nie brakowało osób zainteresowanych inwestowaniem na terenie naszej Gminy lub ulokowaniem tutaj swoich interesów. Udział w targach pozwoli nam właściwie ukierunkować rozwój turystyki Gminy Turawa, zgodnie z wymogami turystów. Jest to właściwy czas na rozwój promocji naszego regionu bowiem w niedalekiej przyszłości jezioro znów będzie perełką całego regionu i wówczas, dzisiaj czynione zabiegi promocyjne, przyniosą zakładane rezultaty. Promocja to produkt, który przynosi zyski po czasie.

Jako podsumowanie pozwolę sobie zacytować słowa jednego z redaktorów ogólnopolskiej gazety o tematyce turystycznej, który rozmawiając z nami podczas targów powiedział, że „kto nie jeździ na targi, a zwłaszcza do Poznania, ten nie istnieje w tej branży”.

Dbajmy o to co mamy, szanujmy otaczającą nas przyrodę Gminy Turawa, a na pewno poprzez wspólne działanie już wkrótce nasz region stanie się jednym z najczystszych i najchętniej odwiedzanych regionów turystycznych w Polsce.

Sporządził:
Adam Bochenek

 P1030775.jpeg P1030777.jpeg P1030779.jpeg

 

Publikacja:
Magdalena Sadowska

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.