Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Konkurs internetowy

skanuj0001.jpeg

W tym roku mija 20 lat od momentu odzyskania przez Polskę suwerenności, likwidacji PRL i narodzin Trzeciej Rzeczypospolitej oraz upadku komunizmu w Europie. Włączając się w obchody rocznicy wydarzeń z okresu walki o wolność i demokratyczny ład w Polsce i regionie, Fundacja Wspomagania Wsi organizuje konkurs internetowy, dotyczący przełomu z roku 1989, jego przyczyn i następstw.

Konkurs adresowany jest do mieszkańców gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Do uczestnictwa w nim zapraszamy grupy rodzinne lub sąsiedzkie złożone z 3 do 5 osób. Aby wziąć udział w konkursie, należy dokonać rejestracji zespołu na stronie internetowej:

www.1989-konkurs.org.pl

Pytania testowe związane będą z okresem wychodzenia z komunizmu w Polsce i Europie i złożą się na 2 rundy konkursu. Wszyscy uczestnicy, którym uda się przejść do drugiej rundy, otrzymają dyplomy, a zespoły, które wygrają konkurs, oprócz dyplomów i nagród książkowych, zostaną zaproszone do Warszawy, gdzie 4 czerwca 2009 wezmą udział w licznych uroczystościach związanych z obchodami rocznicy (wystawa, przemarsz ulicami stolicy, koncert).


Rejestracja zespołów konkursowych: od 5 lutego do 11 marca 2009.

Ogłoszenie pierwszej rundy pytań konkursowych: 16 lutego 2009.

Szczegółowe informacje dotyczące mi in. harmonogramu konkursu, zasad kwalifikacji do drugiej rundy, nagradzania laureatów zawarte są w regulaminie konkursu, dostępnym pod adresem: www.1989-konkurs.org.pl


Kontakt:


Fundacja Wspomagania Wsi

Bellottiego 1, 01-022 Warszawa

tel. 22 636 25 71-75

www.fww.org.pl

e-mail:

 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.