Delegacja gminy Turawa w Czechach.

Na zaproszenie Starosty Dřevohostic Stanislava Skýpali ( odpowiednik wójta gminy)w dniach 28 – 29 lipca gościła w Republice Czech delegacja naszej gminy, której przewodniczył wójt gminy Waldemar Kampa. W składzie delegacji wyjechała również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Węgier, która razem z 8 orkiestrami z Czech i Słowacji wzięła udział w 14 corocznym spotkaniu orkiestr dętych.

W obecności posłów i senatorów Republiki Czeskiej oraz zaproszonych gości na plac zamkowy wniesiono flagi państw uczestniczących w spotkaniu oraz odegrano hymny narodowe.

Po krótkich oficjalnych wystąpieniach rozpoczął się maraton orkiestr, który trwał wiele godzin. Licznie przybyli widzowie aplauzem nagradzali występ każdej z orkiestr.

W tym doborowym towarzystwie orkiestra z Węgier zaprezentowała się bardzo dobrze.

Po wyczerpującym dniu członkowie naszej delegacji odpoczywali w Domu Pielgrzyma, obok przepięknej bazyliki Svaty Hostýn, w której orkiestra dała krótki 15 minutowy koncert.

W drugim dniu honorowym gościem była Pani Anna Olszewska Konsul Konsulatu Generalnego w Ostrawie.

Odbyły się również oficjalne rozmowy ze Starostą Dřevohostic, oraz przedstawicielami szkół i strażaków na temat dalszej współpracy, pozyskiwania środków unijnych na wspólne projekty, oraz podpisania w niedalekiej przyszłości umowy partnerskiej.

wizyta w Czechach 009.jpeg wizyta w Czechach 019.jpeg wizyta w Czechach 031.jpeg wizyta w Czechach 054.jpeg wizyta w Czechach 083.jpeg


Jan Stonoga

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 24-09-2007 10:13

Przewiń do góry