Polecamy
  • PL
  • EN
  • DE
  • CZ
  • FR

Opolska majówka.

Turystyka_logo_ok.jpeg

Opolska majówka
W województwie opolskim pod patronatem Marszałka Województwa realizowany jest projekt szkoleniowo-doradczy „Turystyka – wspólna sprawa”. Dotychczas powstało 13 grup partnerskich, które realizują swoje pomysły na ciekawe produkty turystyczne, w ścisłej współpracy przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i samorządów. Podczas zbliżającego się weekendu majowego turyści będą mogli już skorzystać z atrakcji, w ramach produktów turystycznych.
W województwie opolskim można wybrać się np.: do Nyskiego Księstwa Jezior i Gór, zwiedzić największe zabytki Opolszczyzny, lub wziąć udział w szeregu imprez kulturalnych odbywających się podczas Dni Brzegu. Wszystkie te propozycje to produkty turystyczne tworzone w ramach projektu „Turystyka – wspólna sprawa”.

 

„Nyskie Księstwo Jezior i Gór” to oferta tygodniowego programu spędzenia czasu w Nysie i jej okolicach. Na turystów czekają m.in. wycieczki tematyczne np. Nysa – Miasto Twierdza, w trakcie której, uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzą idealnie zachowane wnętrza fortów okalających miasto, przejażdżka samochodami terenowymi po terenie byłego poligonu, udział w rozgrywkach wykorzystujących pneumatyczne repliki broni palnej (airsoft), czy wreszcie biesiada rycerska na zamku w Otmuchowie.

 

Drugą z propozycji przygotowaną w ramach projektu „Turystyka – wspólna sprawa” tworzą członkowie grupy „Fajny Brzeg i ...”. Od 1 do 3 maja odbędzie się w Brzegu szereg imprez kulturalnych. Wśród nich znajdzie m.in. spektakl „Blok Blokersi” w wykonaniu Teatru Muzycznego BCK „Loża”, „Duo Fix” program estradowy dla dzieci, występ kabaretu Koń Polski oraz liczne koncerty znany gwiazd takich jak: Goya, Myslovitz, czy ZZ Top Revival Band. Całość obchodów zakończy widowisko muzyczno – pirotechniczne.

 

adm.J.S. 

Logotypy UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader- Małe Projekty - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Publikacja opracowana przez Gminę Turawa.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.