Kartki z kalendarza LZS w Ligocie Turawskiej.

 

Czy zima jest, sezonem ogórkowym, w Klubie LZS Ligota? Patrząc na poczynania jego członków i osób wspierających - z pewnością NIE!

Właśnie w tym czasie, korzystając z większej niż w lecie ilości wolnego czasu, przeprowadzili oni daleko idącą renowację świetlicy klubowej , a w pracach uczestniczyli : B .Klimas, K. Panicz, R.Janczyk, A. Karczewski, A. Czapla i R. Liebe. Nie mogło się również obejść bez tradycyjnego "wodzenia niedźwiedzia" ,aby zdrowia i pomyślności w ciągu roku nikomu we wsi nie zabrakro.

Niezapomnianym niedźwiedziem był A. Czapla, a towarzyszyli mu : orkiestra{R.Walerowicz i T.Cygon},policjant A.Karczewski ,foto "Emil" -A.Staś, cyganki: M.Gordzielik i S.Soppa, Myśliwy: K.Panicz, kominiarz A.Rataj, lekarz D.Janczyk, strażak R.Liebe oraz diabły: S.Lipp i K. Wiesiołek. Transport zapewnił N.Grzesik. A że mieszkańcy Ligoty znani są z hojności na zbożne cele, obfite dary pozwolą na dalsze prowadzenie prac w obiekcie. Ponieważ -wbrew pozorom-wiosna jest już za pasem, trzeba myśleć o zbliżających się rozgrywkach, stąd też pierwsze sparingi jeszcze w prawdziwie zimowej scenerii: 12.02. z LZS Turawa zakończony zwycięstwem Ligoty 5:1 oraz 18.02.  z LZS Przylesie z wynikiem 2;1 dla Ligoty, gdzie strzelcem bramek był P.Bacajewski. I właśnie takich wyników życzymy im w nowym sportowym sezonie.

                                                  Sołtys D .Matysek

wodzenie niedźwiedzia. wodzenie niedźwiedzia. Świetlica po remoncie. Świetlica po remoncie.

opr. J.S.

Opublikował(a): Magdalena Sadowska
Data publikacji:
 27-02-2006 14:06

Przewiń do góry